Zaloguj się | Rejestracja

Pożar gospodarstwa agroturystycznego w Rzędzinach

środa, 22 lipca 2020 r., godz. 07:20  |  Wersja do druku

We wtorek, 21 lipca w godzinach wieczornych doszło do pożaru gospodarstwa agroturystycznego w Rzędzinach. Spłonęła stodoła i budynki z pokojami do wynajęcia. W akcji gaszenia pożaru brało udział kilkanaście jednostek straży pożarnej. Właściciele stracili majątek, na który pracowali całe życie. Na miejscu tragedii była Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, która uruchomiła pierwszą pomoc dla pogorzelców.Straż pożarna otrzymała wezwanie do pożaru po 19. Ogień pojawił się w stodole w gospodarstwie agroturystycznym w Rzędzinach i szybko przeniósł się na sąsiednie zabudowania. W akcji gaszenia pożaru brali udział strażacy z Dobrej, Wołczkowa, Polic, Tanowa i Szczecina. Łącznie na miejscu było kilkanaście jednostek straży pożarnej.

"Pożar objął powierzchnię około 1000 metrów kwadratowych" - poinformował Piotr Tuzimek, oficer prasowy KP Państwowej Straży Pożarnej w Policach.


Reklama:Nikomu nic się nie stało, ale właściciele gospodarstwa stracili majątek, na który pracowali całe życie. We wtorek wieczorem i w środę rano na miejscu tragedii była Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, która uruchomiła pierwszą pomoc dla pogorzelców.

"Dzisiaj podstawione zostaną kontenery, żeby posprzątać pogorzelisko. Wystąpię też do Rady Gminy Dobra o udzielenie pomocy na odbudowę gospodarstwa" - mówi wójt Teresa Dera.

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Dobra uruchomiono już konto, na które można wpłacać pieniądze na pierwszą pomoc dla właścicieli agroturystyki. Osoby, które chcą pomóc mogą wpłacać środki na nr konta 59 1020 4795 0000 9502 0399 8986 z dopiskiem "Pomoc dla pogorzelców - agroturystyka Rzędziny".

Niezbędna jest też tymczasowa wiata dla 19 dojnych krów. Być może ktoś z Was lub firma działająca na terenie gminy może pomóc w pozyskaniu materiałów i ustawieniu takiej wiaty. Podajemy kontakt: Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego tel. 508-222-219.

Pożar gospodarstwa agroturystycznego w Rzędzinach:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama