Zaloguj się | Rejestracja

Budowa nowej studni i rurociągu w Skarbimierzycach

wtorek, 16 czerwca 2020 r., godz. 07:17  |  Wersja do druku

Gmina Dobra ogłosiła przetarg na wykonanie studni przeznaczonej do poboru wód podziemnych i budowę rurociągu tłocznego do hydroforni w Skarbimierzycach. Inwestycja ma być zrealizowana jeszcze w tym roku. Hydrofornia w Skarbimierzycach zaopatruje w wodę m.in. znaczną część Mierzyna.Inwestycja zakłada budowę rurociągu tłocznego wraz z kablem zasilającym i sterowniczym od studni nr 5 do hydroforni w Skarbimierzycach. Wykonana zostanie również nowa studnia przeznaczona do poboru wód podziemnych na głębokości ok. 73 metrów. Inwestycja ma być zrealizowana do 7 grudnia 2020 r.

Firmy zainteresowane realizacją inwestycji mogą składać swoje oferty do 17 czerwca do godz. 11:00.

W zeszłym roku Gmina Dobra zmodernizowała hydrofornię w Skarbimierzycach, która zaopatruje też w wodę znaczną część Mierzyna. W obiekcie zastosowano m.in. nową technologię uzdatniania wody i zainstalowano nowy zestaw hydroforowy. Technologia składa się obecnie z ośmiu filtrów o średnicy 2200 mm każdy, działających w dwustopniowym procesie uzdatniania wody. Pierwszy stopień uzdatniania wody, w którym biorą pierwsze cztery filtry, to odżelazianie wody, natomiast drugi stopień uzdatniania, w którym biorą udział pozostałe cztery filtry, to odmanganianie.

Wszystkie procesy w hydroforni w Skarbimierzycach odbywają się w pełni automatycznie i nie wymagają obecności obsługi. Wymieniono także dmuchawy oraz sprężarki, a w budynku zainstalowano całkowicie nowy zestaw hydroforowy.


Reklama:W sierpniu 2019 r. zakończono też rozbudowę hydroforni w Buku. W miejscu starej hydroforni powstał zupełnie nowy obiekt. Inwestycja to przede wszystkim nowa technologia uzdatniania wody oraz nowe ujęcie wód podziemnych. Na wyposażeniu hydroforni znalazły się dwie nowe dmuchawy o mocy 5,5 kW biorące udział w procesie płukania filtrów i chlorator dozujący roztwór podchlorynu do sieci wodociągowej. Hydrofornia została również wyposażona w stacjonarny osuszacz powietrza, który niweluje wilgoć w obiekcie. Rurociągi technologiczne w budynku stacji wykonano ze stali nierdzewnej.

Inwestycja obejmowała też rozbiórkę istniejącego budynku technologicznego hydroforni, rozbiórkę budynku dawnej agregatorni, budowę nowej oraz remont dwóch istniejących studni głębinowych, likwidację jednej studni głębinowej, wskazanej do wyłączenia z ruchu z uwagi na jej niedrożność, montaż podziemnego zbiornika magazynowego wód popłucznych, demontaż dwóch istniejących zbiorników, wymianę istniejących rurociągów technologicznych oraz budowę nowych odcinków instalacji zewnętrznych, podłączenie do nowego układu technologicznego uzdatniania wody dwóch naziemnych zbiorników magazynowych wody, wymianę ogrodzenia terenu oraz przebudowę układu komunikacyjnego na terenie ujęcia i hydroforni. Teren obiektu został też oświetlony nowymi lampami ledowymi.

Rozbudowę hydroforni w Buku zrealizowano w ramach projektu "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra". Gmina Dobra otrzymała unijną dotację na realizację tego projektu w kwocie 8 mln złotych.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama