Zaloguj się | Rejestracja

Zawieszenie referendum: oświadczenie Wójt Gminy Dobra

poniedziałek, 23 marca 2020 r., godz. 13:18  |  Wersja do druku

Komisarz Wyborczy w Szczecinie podjął decyzję o zawieszeniu referendum ze względu na zagrożenie koronawirusem. Wójt Gminy Dobra w wydanym oświadczeniu poparła decyzję komisarza. "Decyzja jest jak najbardziej słuszna. Nie wyobrażam sobie w sytuacji zagrożenia epidemią możliwości bezpiecznego przeprowadzenia głosowania w lokalach wyborczych. Zdrowie i życie naszych mieszkańców jest najważniejsze" - powiedziała Teresa Dera.W związku z decyzją o zawieszeniu referendum Wójt Gminy Dobra Teresa Dera wydała oświadczenie, w którym popiera decyzję komisarza wyborczego."Drodzy mieszkańcy, decyzja komisarza wyborczego o przesunięciu terminu referendum jest jak najbardziej słuszna. Nie wyobrażam sobie w sytuacji zagrożenia epidemią możliwości bezpiecznego przeprowadzenia głosowania w lokalach wyborczych. Każdy kto uważa inaczej jest w wielkim błędzie. Zdrowie i życie naszych mieszkańców jest najważniejsze.

Przepraszam też mieszkańców, że do tej pory nie odniosłam się do zarzutów inicjatorów referendum. Planowałam to zrobić w zeszłym tygodniu, jednak obecna sytuacja i obowiązki związane z bezpieczeństwem mieszkańców spowodowały, że musiałam to odłożyć. Nie czas teraz na referendum. Jak tylko sytuacja się unormuje na pewno odniosę się do wszystkich zarzutów, które uważam za całkowicie bezpodstawne.

Dziękuję mieszkańcom gminy Dobra za bardzo poważne podejście do sytuacji, w jakiej się wszyscy znaleźliśmy. Zagrożenie, w obliczu którego stoimy, jest ogromne. Nie narażajmy nas i naszych rodzin. Pozostańmy w domach. Podjęłam już decyzję o zamknięciu placów zabaw, obiektów sportowych i rekreacyjnych. Przedsiębiorcy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, mogą złożyć wniosek o umorzenie podatku od nieruchomości.

Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom służb i firm, którzy są bezpośrednio zaangażowani we wszystkie działania na rzecz naszego bezpieczeństwa. Zachowajmy powagę i stosujmy się do wydawanych zaleceń. To trudny okres dla nas wszystkich. Zachowajmy zdrowy rozsądek, nie lekceważmy zagrożenia, przestrzegajmy zaleceń i procedur.

Drodzy mieszkańcy, musimy się teraz wszyscy zjednoczyć i pomagać sobie nawzajem, a w szczególności starszym osobom, które są najbardziej narażone na działanie koronawirusa. Zostańmy w domu" - Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.Nowy termin nie został podany, ale raczej referendum odbędzie się nie wcześniej niż jesienią 2020 r.

Oświadczenie Wójt Gminy Dobra:


Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama