Zaloguj się | Rejestracja

Grupa mieszkańców chce odwołać Wójt Gminy Dobra

czwartek, 19 grudnia 2019 r., godz. 16:09  |  Wersja do druku

Czy będzie referendum w gminie Dobra? Grupa mieszkańców chce odwołać wójt i założyła w tym celu komitet referendalny. Teraz zaczną zbierać podpisy, które następnie złożą do szczecińskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. Na zebranie wymaganej liczby podpisów mają dwa miesiące.Grupa mieszkańców chce odwołania Wójt Gminy Dobra. Inicjatorzy podają 14 powodów dlaczego podjęli taką decyzję. Są to m.in. zły stan dróg, złe kształtowanie ładu przestrzennego w gminie, zakup lamp solarnych i hybrydowych. Jednym z zarzutów jest również nieumiejętny sposób zarządzania budżetem gminy.

Pełnomocnikiem komitetu referendalnego jest Jacek Zienkiewicz.

Teraz inicjatorzy akcji mają 60 dni na zebranie wymaganej liczby podpisów - 10% uprawnionych do głosowania w gminie Dobra, czyli ok. 1700 podpisów (liczba osób uprawnionych do głosowania podczas ostatnich wyborów wyniosła 17.039). Lista z podpisami musi trafić do szczecińskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. Jeśli uda się zebrać wymaganą liczbę podpisów, to w ciągu 50 kolejnych dni zostanie ogłoszone referendum.

W niedzielę, 15 grudnia referendum w sprawie odwołania wójta odbyło się w gminie Kobylanka. Z powodu zbyt niskiej frekwencji wynik głosowania nie był ważny.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama