Zaloguj się | Rejestracja

Ruszyła budowa drogi Stobno - Szczecin

czwartek, 06 lutego 2020 r., godz. 09:12  |  Wersja do druku

Rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej ze Stobna do ulicy Okulickiego w Szczecinie. W pierwszym etapie prac zamknięto dla ruchu odcinek od ul. Okulickiego do skrzyżowania z drogą Szczecin - Rajkowo. Koszt inwestycji to ponad 13 mln złotych.Wystartowała przebudowa drogi powiatowej ze Stobna do ul. Okulickiego w Szczecinie. Prace podzielono na 2 etapy. W pierwszym przebudowana zostanie droga na odcinku od ul. Okulickiego do skrzyżowania z drogą Szczecin - Rajkowo. Prace budowlane już trwają, a drogę zamknięto dla ruchu. Utrzymano jedynie dojazd do posesji oraz komunikację autobusową.

W drugim etapie droga będzie remontowana na odcinku od skrzyżowania z drogą Szczecin - Rajkowo do skrzyżowania z drogą Stobno - Mierzyn.

W ramach inwestycji przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni, wybudowane zostaną chodniki, ciąg pieszo-rowerowy, wykonane zostaną rowy drogowe. Koszt to ponad 13 mln złotych. Wykonawcą jest firma Strabag.

Powiat Policki otrzymał na inwestycję ponad 6,8 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych oraz 2,1 mln zł z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Gmina Kołbaskowo zaoferowała pomoc w wysokości ok. 2,6 mln zł.

"Chcemy pomóc, wesprzeć Starostwo Powiatowe, bo zależy nam, żeby mieszkańcy poruszali się po bezpiecznych drogach powiatowych" - mówi Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz.

Droga ma zostać przebudowana do 15 października 2020 r.

Źródło: Urząd Gminy Kołbaskowo, Starostwo Powiatowe w Policach

Budowa drogi Stobno - Szczecin: organizacja ruchu (kliknij i powiększ):

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama