Zaloguj się | Rejestracja

Koniec asfaltowej fali w Stobnie

czwartek, 05 września 2019 r., godz. 14:09  |  Wersja do druku

Każdy kierowca, który chociaż raz jechał przez Stobno w kierunku Szczecina, wie, że na wyjeździe z miejscowości nawierzchnia przypomina wzburzone morze. Trzeba zjechać na przeciwny pas lub zwolnić prędkość do 10 km/h. Wygląda jednak na to, że ten odcinek drogi zostanie w końcu wyremontowany. Powiat policki otrzymał ponad 6,8 mln zł na rozbudowę drogi powiatowej Szczecin - Warnik.150 mln 444 tys. zł - to wysokość kolejnego w tym roku rządowego dofinansowania na inwestycje drogowe w gminach i powiatach Pomorza Zachodniego.

"W ramach dofinansowania zostaną zrealizowane 94 samorządowe inwestycje drogowe - 68 gminnych i 26 powiatowych" - mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

6.825.482 zł trafi na rozbudowę drogi powiatowej nr 3923Z Szczecin - Warnik. Droga będzie remontowana na odcinku od ul. Okulickiego w Szczecinie do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3922Z Stobno - Mierzyn. Koszt całej inwestycji to ponad 11 mln złotych.

Projekt remontu drogi jest już gotowy. Wydano też zezwolenie na realizację inwestycji. Droga ma zostać przebudowana do października 2020 r.

Źródło: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama