Zaloguj się | Rejestracja

Szkolenie strażaków z Gryfina w Wołczkowie

wtorek, 17 grudnia 2019 r., godz. 13:32  |  Wersja do druku

W remizie OSP Wołczkowo odbyło się szkolenie dla strażaków z OSP Raffer Gryfino. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z metodami poszukiwawczymi oraz sprzętem, którym dysponuje grupa poszukiwawczo-ratownicza z Wołczkowa.Szkolenie odbyło się w niedzielę, 15 grudnia w remizie OSP Wołczkowo. Po części teoretycznej przyszła kolej na zajęcia w terenie, gdzie ratownicy doskonalili metodę szybkiej trójki poszukiwawczej. Nie zabrakło również wiedzy dotyczącej pracy psa ratowniczego. Mimo deszczowej aury zajęcia przebiegły w pozytywnej atmosferze.

"Cieszymy się, że kolejne osoby chcą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać wiedzę specjalistyczną z zakresu poszukiwań" - podsumowują szkolenie ratownicy z Wołczkowa.

OSP Raffer Gryfino to kolejna grupa która dołączyła do Wojewódzkiego Zespołu Poszukiwawczego. WZP to grupy ratownicze, które połączyły swoje siły, aby wspólnie rozwijać swoje umiejętności i wspierać się wzajemnie w dziedzinie poszukiwań, a także służby państwowe i lokalne OSP w innych regionach województwa. Dzięki temu osoby zaginione jeszcze szybciej i skuteczniej otrzymują profesjonalną pomoc, gdy zajdzie taka potrzeba.

Na czas akcji poszukiwawczych grupy te przybierają wspólną nazwę Wojewódzki Zespół Poszukiwawczy. Łączą wiedzę i umiejętności pod jednym sztandarem. Celem WZP jest wspólna praca na rzecz osoby zaginionej. Poszczególne jednostki nie liczą na osiągnięcie indywidualnych korzyści, a wszyscy członkowie zespołów mają jeden i ten sam cel. Zintegrowane wspólne działania, zwiększają możliwość osiągnięcia sukcesu w walce z czasem, który dla ludzi zaginionych jest często sprawą życia i śmierci.

Zespoły te prowadzą razem liczne szkolenia z zakresu technik poszukiwawczych, wewnętrznego dowodzenia zespołami OSP, nawigowania oraz pomocy medycznej dla ludzi i psów poszukiwawczo-ratowniczych. Umożliwia to wyrównanie wiedzy i umiejętności grup, a także pozwala wykorzystać optymalnie siły i środki, jakie są do dyspozycji w trakcie prawdziwych akcji poszukiwawczych. Tego typu pełne przygotowanie zapewnia komfort pracy wszystkim ratownikom należącym do Wojewódzkiego Zespołu Poszukiwawczego.

"Ogromnie cieszymy się z wymiany wiedzy, doświadczeń. Grupa o profilu wodno-medycznym będzie doskonałym uzupełnieniem dla WZP" - piszą ratownicy z OSP Wołczkowo.

Obecnie Wojewódzki Zespół Poszukiwawczy będzie miał w swoich szeregach cztery grupy:
- GPR OSP Wołczkowo - Zachodniopomorskie Psy Ratownicze
- OSP Gryf w Szczecinie
- Grupa Ratownictwa PCK Koszalin
- OSP Raffer Gryfino

Wojewódzki Zespół Poszukiwawczy od 2015 roku uczestniczył w ponad 200 akcjach poszukiwawczych i stanach gotowości.

Źródło: GPR OSP Wołczkowo - Zachodniopomorskie Psy Ratownicze

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama