Zaloguj się | Rejestracja

Ulica Długa w Mierzynie prawie gotowa

wtorek, 10 grudnia 2019 r., godz. 16:44  |  Wersja do druku

Kończy się przebudowa ulicy Długiej w Mierzynie. Droga była modernizowana na odcinku ok. 1 km, od ulicy Ślicznej do Osiedla Pod Lipami. Odbiór inwestycji planowany jest jeszcze przed świętami. Gmina Dobra dołożyła do przebudowy drogi powiatowej 3,28 mln zł.Ulica Długa w Mierzynie była modernizowana na odcinku między ulicami Śliczną a Osiedlem Pod Lipami. Inwestycja zakładała m.in. wymianę nawierzchni, budowę nowej kanalizacji deszczowej oraz budowę chodników: wzdłuż południowej krawędzi jezdni na odcinku od ul. Ślicznej do zjazdu przy boisku oraz wzdłuż północnej krawędzi jezdni na odcinku od ul. Modrzewiowej do ul. Jarzębinowej.

Koszt modernizacji wyniesie 9.155.350 zł. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych to 3.669.249 zł. Przebudowa powiatowej drogi możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Gminy Dobra, która dołożyła starostwu do remontu 3,282 mln złotych.

Obecnie trwają ostatnie prace brukarskie przy budowie nowych chodników. Na jezdni położono już docelową warstwę asfaltu i namalowano znaki poziome.

"Planujemy odbiór inwestycji na 20 grudnia" - powiedziała nam dzisiaj Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.

Wykonawcą modernizacji ul. Długiej jest firma Eurovia Polska S.A. Prace budowlane planowo miały się zakończyć do 31 grudnia 2019 r.

Ulica Długa w Mierzynie prawie gotowa:


Kończy się przebudowa ulicy Długiej w Mierzynie:Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama