Zaloguj się | Rejestracja

Przebudowa ulicy Długiej w Mierzynie na finiszu

sobota, 30 listopada 2019 r., godz. 06:15  |  Wersja do druku

Trwa przebudowa ulicy Długiej w Mierzynie wraz z budową kanalizacji deszczowej. Droga jest modernizowana na odcinku ok. 1 km, od ulicy Ślicznej do Osiedla Pod Lipami. Prace budowlane mają potrwać do końca roku. Gmina Dobra dołożyła do przebudowy drogi powiatowej 3,28 mln zł.Ulica Długa w Mierzynie jest modernizowana na odcinku między ulicami Śliczną a Osiedlem Pod Lipami. Inwestycja zakłada m.in. wymianę nawierzchni, budowę nowej kanalizacji deszczowej oraz budowę chodników: wzdłuż południowej krawędzi jezdni na odcinku od ul. Ślicznej do zjazdu przy boisku oraz wzdłuż północnej krawędzi jezdni na odcinku od ul. Modrzewiowej do ul. Jarzębinowej.

Koszt modernizacji wyniesie 9.155.350 zł. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych to 3.669.249 zł. Przebudowa powiatowej drogi możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Gminy Dobra, która dołożyła starostwu do remontu 3,282 mln złotych.

Obecnie zakończono prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Na jednym pasie jezdni położono już podbudowę z masy. Do wykonania została jeszcze wymiana nawierzchni na drugim pasie drogi i warstwa ścieralna na całym przebudowywanym odcinku. Trwają też prace brukarskie przy budowie nowych chodników.

Ważne, aby kierowcy stosowali się do obowiązującej organizacji ruchu ze względu na bezpieczeństwo osób tam pracujących, jak i dla samych kierowców. Objazd poprowadzony został ul. Daniela w Dołujach.

Przypominamy, że w związku z remontem nastąpiła zmiana trasy linii autobusowej nr 124. W kierunku przystanku "Mierzyn Pod Lipami" autobusy kursują objazdem: od przystanku "Mierzyn" przez ul. Welecką, Lubieszyńską i Zeusa do przystanku końcowego. Na zmienionej trasie uruchomiono przystanki:

Mierzyn Grafitowa - wspólny z linią 108,
Mierzyn Wspólna nż - wspólny z linią 108,
Mierzyn Wichrowa nż - wspólny z linią 108,
Mierzyn Demeter nż - tymczasowy przystanek zlokalizowany przy ul. Zeusa na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku.

Ponadto przystanek końcowy "Mierzyn Pod Lipami" przeniesiony został z ul. Zeusa na ul. Osiedle pod Lipami. Nie są obsługiwane przystanki "Mierzyn Truskawkowa" i "Mierzyn Modrzewiowa".

Wykonawcą modernizacji ul. Długiej jest firma Eurovia Polska S.A. Prace budowlane mają zakończyć się do 31 grudnia 2019 r.

Przebudowa ulicy Długiej w Mierzynie:Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama