Zaloguj się | Rejestracja

Kamil Serafin w czołówce KIA PLATINUM CUP

sobota, 07 września 2019 r., godz. 08:19  |  Wersja do druku

Kamil Serafin, kierowca wyścigowy z gminy Dobra i jednocześnie Mistrz Polski z sezonu 2017, zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji KIA PLATINUM CUP 2019. Podczas zawodów, które odbyły się na przełomie sierpnia i września w Czechach, Kamil zajął odpowiednio 4 i 3 miejsce.Wyścigi na czeskim Autodromie Most odbyły się w dniach 30 sierpnia - 1 września. W piątek kierowcy mieli okazję przypomnieć sobie układ toru podczas dwóch 30-minutowych treningów. W pierwszym najlepszy był Kamil Serafin, a w drugim Adrienn Vogel.

W sobotę kierowcy walczyli o pierwsze pole startowe i tę część rywalizacji najlepiej rozpoczął Jakub Szablewski, który był najszybszy w 20-minutowym Q1. Filip Zagórski był najszybszy w 15-minutowym Q2, które zgodnie z nowymi przepisami ustaliło kolejność wyjazdu na tor podczas Q3. W finałowej części zmagań kierowcy rozpoczynali walkę o jak najlepszy czas w 9-sekundowych odstępach, by uniknąć jazdy w tunelu aerodynamicznym. W Q3 najlepiej poradził sobie Nikodem Wierzbicki, który pojawił się na czele tabeli z czasami już po pierwszym pomiarowym okrążeniu. Lider klasyfikacji sezonu okazał się lepszy od Dawida Borka i Adrienn Vogel.

W pierwszym wyścigu, który odbył się w niedzielny słoneczny poranek, najlepszy był Nikodem Wierzbicki. Lider klasyfikacji sezonu po starcie utrzymał swoje miejsce i nie oddał go do końca wyścigu. Co więcej, razem z Dawidem Borkiem zaczął odjeżdżać stawce, co sprawiło, że w walce o końcowy triumf liczyło się tylko dwóch kierowców. Borek nie był jednak w stanie wyprzedzić Wierzbickiego i stanął na drugim stopniu podium.

Za plecami czołowej dwójki w pierwszej fazie wyścigu zacięty bój toczyło czterech zawodników. Po starcie na trzecim miejscu znajdował się Kamil Serafin, który miał za sobą Adrienn Vogel, Patryka Borka i Jakuba Szablewskiego. Węgierka wyprzedziła byłego mistrza Polski na trzecim okrążeniu i z każdym kolejnym kilometrem powiększała przewagę nad wspomnianą trójką. Serafin w dalszej fazie wyścigu nie dał się już wyprzedzić pozostałym kierowcom i został sklasyfikowany na czwartym miejscu. Piąty był Patryk Borek, który kilkakrotnie próbował awansować na wyższą pozycję. Najmłodszy w stawce Jakub Szablewski dotarł do mety na szóstym miejscu i do drugiego wyścigu wystartował z pole position.

Po południu nad Autodromem Most pojawiły się ulewne opady deszczu, które pokrzyżowały organizatorom plany i zmusiły do wprowadzenia zmian w harmonogramie. Oznaczało to, że kierowcy KIA PLATINUM CUP rozpoczęli popołudniową rywalizację z ponad godzinnym opóźnieniem. Zdecydowano również o skróceniu wyścigu do 10 okrążeń.

Zapewniając kierowcom jak najbezpieczniejsze warunki, postanowiono, że pierwsze dwa okrążenia wyścigu zawodnicy przejadą za samochodem bezpieczeństwa. Po rozpoczęciu właściwych zmagań na czele pozostał startujący z pole position Jakub Szablewski, ale tuż za jego plecami pojawił się Dawid Borek, który okrążenie później wyprzedził najmłodszego w stawce kierowcę i pewnie zmierzał po zwycięstwo. Na dwa okrążenia przed końcem na tor ponownie wyjechał Safety Car, ponieważ rozpętała się ulewa. Dla Borka oznaczało to triumf w drugim wyścigu na Autodromie Most.

Na drugim miejscu do mety dojechał Jakub Szablewski, za którego plecami bój o najniższy stopień podium toczyli Kamil Serafin i Nikodem Wierzbicki. Na mecie trzeci był były mistrz Polski, a liderowi klasyfikacji KPC na pocieszenie pozostał najlepszy czas pojedynczego okrążenia. Czołową szóstkę uzupełnili Patryk Borek i Adrienn Vogel.

"Warunki były bardzo ciężkie i nic nie było widać, zwłaszcza na ostatnich dwóch okrążeniach, gdy pojawił się samochód bezpieczeństwa. Padało tak mocno, że rywalizacja w bezpiecznych warunkach nie mogła mieć miejsca. Widziałem tylko światła zawodnika przede mną. Na torze było bardzo dużo wody. Podium cieszy, ale na mokrym spodziewałem się więcej. Nie udało się dojść rywali i trzeba się cieszyć z trzej pozycji" - mówił Kamil Serafin.

Nikodem Wierzbicki zdobywając 143 punkty wygrał piątą rundę KIA PLATINUM CUP. Drugi był Dawid Borek, który wywalczył 139 punktów. W klasyfikacji sezonu Wierzbicki (677) ma za sobą Dawida Borka (650), Kamila Serafina (627) i Jakuba Szablewskiego (609). Szósta i ostatnia runda KPC 2019 została zaplanowana w październiku na torze Monza.

Partnerem strategicznym Kia Motors Polska przy organizacji Mistrzostw Polski KIA PLATINUM CUP jest firma ORLEN OIL. Projekt wspomagają także Bank BNP Paribas i Kumho Tire.

Wszystkie informacje dotyczące mistrzostw Polski KIA PLATINUM CUP można znaleźć na facebookowym profilu: www.facebook.com/KIAPLATINUMCUP oraz na stronie internetowej www.kiaplatinumcup.pl.

Źródło: kiaplatinumcup.pl

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama