Zaloguj się | Rejestracja

Kolejne sukcesy Kamila Serafina w Austrii

wtorek, 21 maja 2019 r., godz. 09:23  |  Wersja do druku

Kamil Serafin, kierowca wyścigowy z gminy Dobra i jednocześnie Mistrz Polski z sezonu 2017, prowadzi w klasyfikacji sezonu KIA PLATINUM CUP 2019. Podczas drugiej rundy, która odbyła się na torze Red Bull Ring w Austrii, Kamil dojechał na metę na 2. pozycji, a w kolejnym wyścigu na pierwszej.Rajdowa niedziela stała pod znakiem dwóch mierzących dwanaście okrążeń wyścigów. Pierwszy rozpoczął się przed południem i na suchym torze najlepszy był Jakub Szablewski. Szaleńczym atakiem na ostatnim zakręcie drugie miejsce wywalczył Kamil Serafin, a na trzecim stopniu podium stanął Dawid Borek.

"Do połowy ostatniego okrążenia to był dla mnie łatwy wyścig. Na czwartym zakręcie jednak zostałem wypchnięty w żwir i znalazłem się na piątej pozycji. Miałem odnieść łatwe zwycięstwo, ale w wyścigach nic nie przychodzi łatwo. Od tego momentu jechałem jak szalony i na ostatnim zakręcie wyprzedziłem trzech kierowców. To był najlepszy manewr w moim życiu. Zwłaszcza że auto było delikatnie uszkodzone, a ciśnienie było bardzo wysokie. Pozostaje pewien żal, że nie wygrałem" - mówił po pierwszym wyścigu Kamil Serafin.

Popołudniowa rywalizacja przebiegała w deszczowych warunkach. Na piątym okrążeniu na czoło stawki wysunął się Kamil Serafin, a za jego plecami zaciekle atakowała trójka Borek, Vogel, Wróbel, która zaczęła powiększać przewagę nad resztą stawki. Na siódmym okrążeniu Węgierkę wyprzedził Wróbel, a na dziewiątym na chwilę na fotel lidera powrócił Dawid Borek, który jednak nie cieszył się długo prowadzeniem, ponieważ na kolejnym okrążeniu na czoło ponownie wysunął się Kamil Serafin, który nie oddał pozycji do mety zmagań. Jakby tego było mało, przed Borkiem znalazł się jeszcze Wróbel, ale mistrz Polski na mecie musiał uznać wyższość kolegi. Czwarta była Adrienn Vogel. O zaciętości walki o zwycięstwo w drugim wyścigu niech świadczy fakt, że czołowa trójka na linii mety zmieściła się w sekundzie.

Niestety po zakończeniu rywalizacje sędziowie nałożyli na Kamila Serafina 30 sekund kary, co zepchnęło byłego mistrza Polski na ósme miejsce, a podium drugiego wyścigu utworzyli Dawid Borek, Konrad Wróbel i Adrienn Vogel.

"Przed wyjazdem na tor spadło kilka kropel, 2 minuty później dojeżdżając na start na torze stała woda, a z nieba lały się kolejne hektolitry wody. Po starcie z 5 pozycji szybko przystosowałem się do tych ciężkich warunków pogodowych i szybko znalazłem linię jazdy i punkty hamowania. Walka była zacięta i czysta bez niepotrzebnych kontaktów. Dowiozłem prowadzenie do mety. Był to chyba najbardziej satysfakcjonujący wyścig ze wszystkich jakie przejechałem. Wygrać w takich warunkach z takim tempem i z taką walką na koniec... to było coś niesamowitego i niezapomnianego. Po wyścigu wezwano mnie do sędziów i przyznano mi karę 30 sekund za to, że mój zespół sprawdzał dokręcenie kół na trzy minuty przed startem co jest niedozwolone. Ciężki orzech do zgryzienia ale taki jest sport. Mimo tego, że spadłem na 8 pozycję mam wielkie powody do zadowolenia. Jestem pewien, że mogę tak jeździć przez resztę sezonu. Ten weekend dał mi olbrzymiego kopa pewności siebie. Z taką formą i z takim tempem nie zatrzyma nas żadna kara. Sezon jest długi, a my zawsze walczymy do końca" - skomentował popołudniową rywalizację Kamil.

W klasyfikacji sezonu Kamil Serafin (262) ma tylko punkt przewagi nad Dawidem Borkiem (261). Trzeci jest Nikodem Wierzbicki (254), czwarty Jakub Szablewski (239), a piąta Adrienn Vogel (226). W klasyfikacji rundy Dawid Borek (130) pokonał Szablewskiego (128), Wróbla (120), Wierzbickiego (120) i Serafina (119). Kolejną rundą KIA PLATINUM CUP będzie rywalizacja na torze Poznań, którą zaplanowano w dniach 8-9 czerwca.

Partnerem strategicznym Kia Motors Polska przy organizacji Mistrzostw Polski KIA PLATINUM CUP jest firma ORLEN OIL. Projekt wspomagają także Bank BNP Paribas i Kumho Tire.

Wszystkie informacje dotyczące mistrzostw Polski KIA PLATINUM CUP można znaleźć na facebookowym profilu: www.facebook.com/KIAPLATINUMCUP oraz na stronie internetowej www.kiaplatinumcup.pl.

Źródło: kiaplatinumcup.pl

II runda KIA PLATINUM CUP - Austria:

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama