Zaloguj się | Rejestracja

Mini Mundial 2019 w Dobrej - wideo i zdjęcia

środa, 22 maja 2019 r., godz. 20:03  |  Wersja do druku

W sobotę, 18 maja dziewięć drużyn stoczyło emocjonujące mecze podczas 10. edycji Mini Mundialu w Dobrej. Drużyny reprezentowały szkoły z terenu gminy Dobra. W młodszej grupie wiekowej triumfował zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej, a w starszej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu.Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej (klasy III i IV) oraz starszej (klasy V i VI). Do każdej z drużyn przypisana została nazwa państwa z rankingu FIFA. Zespoły walczyły o awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w połowie czerwca na stadionie Pogoni Szczecin.

Uczestników turnieju przywitała Sekretarz Gminy Dobra Rozalia Adamska, która życzyła młodym piłkarzom jak najlepszych wyników sportowych.

Po zaciętej rywalizacji, w młodszej kategorii wiekowej triumfował zespół Belgii (PSP Dobra), który w finale pokonał 2:1 reprezentację Rumunii (PSP Bezrzecze). W meczu o trzecie miejsce triumfowała drużyna Peru (PSP Mierzyn) pokonując Austrię (PSP Dołuje) 4:0.

W starszej kategorii wiekowej najlepsi okazali się zawodnicy Niemiec (PSP Bezrzecze), którzy w finałowej rozgrywce pokonali Peru (PSP Dobra) 2:0. Trzecie miejsce wywalczyli młodzi piłkarze Hiszpanii (PSP Mierzyn) pokonując drużynę Brazylii (PSP Rzędziny) 2:0. Piąte miejsce zajęła Walia (PSP Dołuje).

Organizatorzy wręczyli również nagrody indywidualne w następujących kategoriach:

Drużyna "fair play": Austria ( PSP Dołuje) i Walia (PSP Dołuje)
Najlepszy bramkarz: Krzysztof Tałajkowski Belgia (PSP Dobra) i Patryk Błasiak Walia (PSP Dołuje)
Najlepsza zawodniczka: Natalia Poddubna Belgia (PSP Dobra) i Maja Olszewska Peru (PSP Dobra)
Najlepszy zawodnik i strzelec: Szymon Skupiński Belgia (PSP Dobra) i Patryk Kisiel Brazylia (PSP Rzędziny)

Nagrody drużynowe oraz indywidualne wręczyli Rozalia Adamska, Grzegorz Matlak ze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej "Sports Academy" oraz dyrektorzy szkół podstawowych. Młodzi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a szkoły puchary.

Do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 14 czerwca na stadionie Pogoni Szczecin awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej.

Organizatorami turnieju byli Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Stowarzyszenie "Sports Academy" ze Szczecina. Organizatorzy dziękują za pomoc kierownictwu Restauracji McDonald’s z Lubieszyna, animatorom sportu z Orlika oraz pracownikom Urzędu Gminy Dobra.

Mini Mundial 2019 w Dobrej - wideo:


Mini Mundial 2019 w Dobrej - 18 maja 2019 r.:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama