(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
środa, 22 maja 2019 r., godz. 20:03

Mini Mundial 2019 w Dobrej - wideo i zdjęcia
W sobotę, 18 maja dziewięć drużyn stoczyło emocjonujące mecze podczas 10. edycji Mini Mundialu w Dobrej. Drużyny reprezentowały szkoły z terenu gminy Dobra. W młodszej grupie wiekowej triumfował zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej, a w starszej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu.

Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej (klasy III i IV) oraz starszej (klasy V i VI). Do każdej z drużyn przypisana została nazwa państwa z rankingu FIFA. Zespoły walczyły o awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w połowie czerwca na stadionie Pogoni Szczecin.

Uczestników turnieju przywitała Sekretarz Gminy Dobra Rozalia Adamska, która życzyła młodym piłkarzom jak najlepszych wyników sportowych.

Po zaciętej rywalizacji, w młodszej kategorii wiekowej triumfował zespół Belgii (PSP Dobra), który w finale pokonał 2:1 reprezentację Rumunii (PSP Bezrzecze). W meczu o trzecie miejsce triumfowała drużyna Peru (PSP Mierzyn) pokonując Austrię (PSP Dołuje) 4:0.

W starszej kategorii wiekowej najlepsi okazali się zawodnicy Niemiec (PSP Bezrzecze), którzy w finałowej rozgrywce pokonali Peru (PSP Dobra) 2:0. Trzecie miejsce wywalczyli młodzi piłkarze Hiszpanii (PSP Mierzyn) pokonując drużynę Brazylii (PSP Rzędziny) 2:0. Piąte miejsce zajęła Walia (PSP Dołuje).

Organizatorzy wręczyli również nagrody indywidualne w następujących kategoriach:

Drużyna "fair play": Austria ( PSP Dołuje) i Walia (PSP Dołuje)
Najlepszy bramkarz: Krzysztof Tałajkowski Belgia (PSP Dobra) i Patryk Błasiak Walia (PSP Dołuje)
Najlepsza zawodniczka: Natalia Poddubna Belgia (PSP Dobra) i Maja Olszewska Peru (PSP Dobra)
Najlepszy zawodnik i strzelec: Szymon Skupiński Belgia (PSP Dobra) i Patryk Kisiel Brazylia (PSP Rzędziny)

Nagrody drużynowe oraz indywidualne wręczyli Rozalia Adamska, Grzegorz Matlak ze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej "Sports Academy" oraz dyrektorzy szkół podstawowych. Młodzi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a szkoły puchary.

Do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 14 czerwca na stadionie Pogoni Szczecin awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej.

Organizatorami turnieju byli Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Stowarzyszenie "Sports Academy" ze Szczecina. Organizatorzy dziękują za pomoc kierownictwu Restauracji McDonald’s z Lubieszyna, animatorom sportu z Orlika oraz pracownikom Urzędu Gminy Dobra.