Zaloguj się | Rejestracja

Teatrzyk Fioretti zaprasza na "Romeo i Julię"

sobota, 09 lutego 2019 r., godz. 09:04  |  Wersja do druku

Teatrzyk Fioretti zaprasza na spektakl "Romeo i Julia". Przedstawienie, przygotowane przez młodych mieszkańców gminy Dobra, odbędzie w sobotę, 16 lutego w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej. Początek o godzinie 16:00.Teatrzyk Fioretti składa się z młodych artystów z gminy Dobra pod opieką Moniki Chomiuk. Powstał on z inicjatywy zaprzyjaźnionego franciszkanina ojca Tomasza Tęgowskiego, który chciał zaktywizować dzieci przy parafii. Pierwsze próby odbyły się we wrześniu 2011 roku. Początkowo miała to być tylko grupa teatralna, która wystawi w parafii Jasełka. Szybko okazało się jednak, że dzieci są bardzo chętne do dalszej pracy.

"Teatrzyk Fioretti tworzą dzieci i młodzież z Dobrej w wieku od 6 do 15 lat. Od 1,2 m do 1,8 m. Uwielbiam z nimi pracować. Są to bardzo mądre, zdolne dzieciaki. Mają swoje zdanie, obserwują i analizują świat, który je otacza. Myślę, że pracując z młodymi ludźmi trzeba przede wszystkim ich słuchać i szanować ich opinię. To prawda, że młodzi ludzie powinni czerpać z doświadczeń i wiedzy dorosłych, ale czasami można się wiele nauczyć i od nich" - mówi opiekunka teatrzyku Monika Chomiuk.

"Początkowo teatrzyk działał tylko przy naszym kościele w Dobrej. Jednak od 3 lat coraz odważniej wychodziliśmy również do nowej publiczności. Mieliśmy
przyjemność prezentować się kilkakrotnie w naszym Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej. Byliśmy zaproszeni na festyn w Mierzynie. Wystąpiliśmy na Akademii Malucha CH Ster. Natomiast 2 lata temu udało nam się zaprezentować w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w Szczecinie, co uważamy za swój wielki sukces. Już kilka lat temu zainteresowała się naszą aktywnością TVP 3, która pokazała poczynania Teatrzyku w programie „Arka”. Przedstawienia na Łasztowni wzbudziły ponownie zainteresowanie lokalnej telewizji, której ekipa odwiedziła nas nie tylko podczas jednej z prób w Dobrej i w klubie w Wołczkowie, ale również zarejestrowała nasze przedstawienia na Łasztowni. Było nam niezmiernie miło tym bardziej, że mieliśmy przyjemność występować po raz kolejny przed pełną salą" - opowiada Monika Chomiuk.

Artyści z Teatrzyku Fioretti zapraszają mieszkańców gminy Dobra na swoje najnowsze przedstawienie "Romeo i Julia". Spektakl odbędzie się w sobotę, 16 lutego w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek przy ul. Granicznej 31 w Dobrej. Początek o godzinie 16:00.

Serdecznie zapraszamy!

Przedstawienie "Romeo i Julia" - plakat:

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg

britishschool

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama