Zaloguj się | Rejestracja

Mini Mundial 2018 w Dobrej - fotorelacja

poniedziałek, 21 maja 2018 r., godz. 16:40  |  Wersja do druku

W sobotę, 19 maja jedenaście drużyn stoczyło emocjonujące mecze podczas Mini Mundialu 2018 w Dobrej. Drużyny reprezentowały szkoły z terenu gminy Dobra oraz z Nowego Warpna. W młodszej i starszej grupie wiekowej triumfowały zespoły z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu.Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej (klasy III i IV) oraz starszej (klasy V i VI). Do każdej z drużyn przypisana została nazwa państwa. Zespoły walczyły o awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w połowie czerwca na stadionie Pogoni Szczecin.

Uczestników turnieju przywitała Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, która życzyła młodym piłkarzom jak najlepszych wyników sportowych.

Po zaciętej rywalizacji, w młodszej kategorii wiekowej triumfował zespół Argentyny (PSP Bezrzecze), który w finale pokonał 3:0 reprezentację Niemiec (PSP Dobra). W meczu o trzecie miejsce triumfowała Wenezueli (PSP Mierzyn) pokonując Brazylią (PSP Nowe Warpno) 4:0.

W starszej kategorii wiekowej najlepsi okazali się zawodnicy Szwajcarii (PSP Bezrzecze), którzy w finałowej rozgrywce pokonali Chile (PSP Mierzyn) 2:0. Trzecie miejsce wywalczyli młodzi piłkarze Niemiec (PSP Rzędziny) pokonując drużynę Austrii (PSP Dobra) 2:0.

Reklamy Google:


Wyniki Mini Mundialu 2018

Grupa młodsza (klasy III-IV):
1. PSP Bezrzecze – Argentyna
2. PSP Dobra – Niemcy
3. PSP Mierzyn – Wenezuela
4. PSP Nowe Warpno – Brazylia
5. PSP Dołuje – Turcja

Grupa starsza (klasy V-VI):
1. PSP Bezrzecze – Szwajcaria
2. PSP Mierzyn – Chile
3. PSP Rzędziny – Niemcy
4. PSP Dobra – Austria
5. PSP Nowe Warpno – Boliwia
6. PSP Dołuje - Chorwacja

Dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej awansowały do turnieju wojewódzkiego, który odbędzie się 15 czerwca na stadionie Pogoni Szczecin.

Młodzi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a szkoły puchary. Wręczono też indywidualne upominki dla najlepszych zawodniczek i zawodników. Najlepszą piłkarką w grupie młodszej została Maja Olszewska, a w grupie starszej Jola Olszewska. Najlepszym zawodnikiem turnieju w grupie młodszej został Mateusz Terpiłowski, a w grupie starszej Filip Więćkowski.

Podczas Mini Mundialu odbywały się również imprezy towarzyszące: turnieje minigolfa i tenisa ziemnego oraz warsztaty z jazdy na rolkach. Najmłodsi kibice mogli zapoznać się z zasadami ruchu drogowego ćwicząc razem z policjantami na terenie mobilnego miasteczka ruchu drogowego.

Organizatorami turnieju byli Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Stowarzyszenie "Sports Academy" ze Szczecina. Organizatorzy dziękują za pomoc kierownictwu Restauracji McDonald’s z Lubieszyna, animatorom sportu z Orlika, strażaków z OSP Dobra oraz pracownikom Urzędu Gminy Dobra.

Mini Mundial w Dobrej - 19 maja 2018 r.:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama