(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
poniedziałek, 21 maja 2018 r., godz. 16:40

Mini Mundial 2018 w Dobrej - fotorelacja
W sobotę, 19 maja jedenaście drużyn stoczyło emocjonujące mecze podczas Mini Mundialu 2018 w Dobrej. Drużyny reprezentowały szkoły z terenu gminy Dobra oraz z Nowego Warpna. W młodszej i starszej grupie wiekowej triumfowały zespoły z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu.

Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej (klasy III i IV) oraz starszej (klasy V i VI). Do każdej z drużyn przypisana została nazwa państwa. Zespoły walczyły o awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w połowie czerwca na stadionie Pogoni Szczecin.

Uczestników turnieju przywitała Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, która życzyła młodym piłkarzom jak najlepszych wyników sportowych.

Po zaciętej rywalizacji, w młodszej kategorii wiekowej triumfował zespół Argentyny (PSP Bezrzecze), który w finale pokonał 3:0 reprezentację Niemiec (PSP Dobra). W meczu o trzecie miejsce triumfowała Wenezueli (PSP Mierzyn) pokonując Brazylią (PSP Nowe Warpno) 4:0.

W starszej kategorii wiekowej najlepsi okazali się zawodnicy Szwajcarii (PSP Bezrzecze), którzy w finałowej rozgrywce pokonali Chile (PSP Mierzyn) 2:0. Trzecie miejsce wywalczyli młodzi piłkarze Niemiec (PSP Rzędziny) pokonując drużynę Austrii (PSP Dobra) 2:0.

6. PSP Dołuje - Chorwacja

Dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej awansowały do turnieju wojewódzkiego, który odbędzie się 15 czerwca na stadionie Pogoni Szczecin.

Młodzi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a szkoły puchary. Wręczono też indywidualne upominki dla najlepszych zawodniczek i zawodników. Najlepszą piłkarką w grupie młodszej została Maja Olszewska, a w grupie starszej Jola Olszewska. Najlepszym zawodnikiem turnieju w grupie młodszej został Mateusz Terpiłowski, a w grupie starszej Filip Więćkowski.

Podczas Mini Mundialu odbywały się również imprezy towarzyszące: turnieje minigolfa i tenisa ziemnego oraz warsztaty z jazdy na rolkach. Najmłodsi kibice mogli zapoznać się z zasadami ruchu drogowego ćwicząc razem z policjantami na terenie mobilnego miasteczka ruchu drogowego.

Organizatorami turnieju byli Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Stowarzyszenie "Sports Academy" ze Szczecina. Organizatorzy dziękują za pomoc kierownictwu Restauracji McDonald’s z Lubieszyna, animatorom sportu z Orlika, strażaków z OSP Dobra oraz pracownikom Urzędu Gminy Dobra.