Zaloguj się | Rejestracja

Zabezpieczenie Mierzyna przed podtopieniami

piątek, 10 maja 2024 r., godz. 13:29  |  Wersja do druku

Gmina Dobra ogłosiła przetarg na budowę sieci kanalizacji deszczowej i kolejnego zbiornika retencyjnego w Mierzynie. Inwestycja powstanie na granicy z miejscowością Skarbimierzyce, za halami firmy Puccini.Inwestycja zakłada budowę sieci kanalizacji deszczowej o śr. 0,2-0,7 m wraz ze zbiornikiem retencyjnym i przebudową rowu w Skarbimierzycach i Mierzynie. Powstanie również droga dojazdowa do zbiornika.

Gmina Dobra otrzymała 1.999.900 złotych dofinansowania na realizację tego zadania. Środki pochodzą z Programu Inwestycji Strategicznych.

Firmy zainteresowane realizacją inwestycji mogą składać swoje oferty do 24 maja. Termin realizacji zamówienia wynosi 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.

To kolejna inwestycja, która ma zabezpieczyć Mierzyn przed podtopieniami związanymi z intensywnymi opadami deszczu. W zeszłym roku zakończyła się budowa zbiornika retencyjnego wraz z odprowadzeniem wód deszczowych z rejonu ulic Kolorowej i Mierzyńskiej w Mierzynie. Inwestycja kosztowała 9,69 mln złotych, z czego prawie 5 mln złotych pochodziło z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Zakończyła się też budowa kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym na terenie byłej oczyszczalni ścieków przy ul. Spółdzielców w Mierzynie. Inwestycja zakładała m.in. rozbiórkę starych elementów oczyszczalni, budowę odcinka kanalizacji deszczowa, przebudowę kolidujących odcinków kanalizacji sanitarnej, budowę zbiornika retencyjnego wraz z ogrodzeniem oraz drogę dojazdową do zbiornika. Koszt inwestycji to ponad 15,57 mln złotych.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama