Zaloguj się | Rejestracja

Ostatnia sesja Rady Gminy Dobra kadencji 2018-2024

piątek, 26 kwietnia 2024 r., godz. 15:02  |  Wersja do druku

W czwartek, 25 kwietnia odbyła się ostatnia 51. sesja Rady Gminy Dobra kadencji 2018-2024. Była to najdłuższa kadencja w historii gminy - trwała pięć i pół roku. Radni podjęli w tym czasie łącznie prawie 700 uchwał.Podczas 51. sesji Rady Gminy Dobra radni przyjęli uchwały m.in. w sprawie nieodpłatnego przejęcia działki drogowej stanowiącej ul. Tura i Zebry w Dołujach, ustanowienia służebności gruntowej, zmiany budżetu i wieloletniej prognozy finansowej, przekształcenia Publicznej Szkoły Podstawowej w Dołujach poprzez utworzenie dodatkowych lokalizacji prowadzenia zajęć, zwolnienia z podatku od nieruchomości i przyjęcia programu pomocy de minimis udzielanej przedsiębiorcom na wspieranie inwestycji i tworzenie nowych miejsc pracy, w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami na lata 2024-2027 i sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Dobra w obrębie Mierzyn 3.

Radni przyjęli też uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na odpłatne nabycie przez Gminę Dobra działki z hotelem Julian przy ul. Weleckiej w Mierzynie. Po ewentualnej modernizacji obiekt miałby służyć mieszkańcom jako nowy dom kultury. Przyjęta uchwała otwiera drogę do przyszłych negocjacji w sprawie zakupu budynku. Finalna decyzja będzie już zależeć od nowej Rady Gminy Dobra, która zostanie zaprzysiężona na początku maja.

Po zakończeniu obrad Przewodniczący Rady Gminy Dobra Bartłomiej Miluch podsumował mijającą kadencję i podziękował radnym za dotychczasową współpracę. Podziękowania od radnych otrzymała też Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, która przez 4 kadencje sprawowała funkcję gospodarza Gminy Dobra.

Radni wybrani w wyborach samorządowych 7 kwietnia 2024 r. obejmą stanowiska z chwilą złożenia ślubowania, które odbędzie się podczas sesji nowej Rady Gminy Dobra. Sesja powinna zostać zwołana przez Komisarza Wyborczego w ciągu 7 dni od zakończenia obecnej kadencji rady gminy - zgodnie z przepisami upływa ona 30 kwietnia 2024 r. Prawdopodobnie sesja zwołana zostanie zaraz po majówce.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama