Zaloguj się | Rejestracja

Przebudowa linii 220 kV Krajnik - Glinki

poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r., godz. 14:32  |  Wersja do druku

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. (PSE), operator systemu przesyłowego w Polsce, planują przebudowę linii 220 kV relacji Krajnik - Glinki. Nowy przebieg trasy linii będzie wytyczony w gminach Dobra i Kołbaskowo. PSE zapraszają mieszkańców obu gmin na spotkania informacyjno-konsultacyjne w sprawie inwestycji.Przebudowa linii elektroenergetycznej 220 kV Krajnik - Glinki jest inwestycją celu publicznego, które ma zapewnić niezawodne zasilanie w energię elektryczną na Pomorzu Zachodnim, w tym w rejonie aglomeracji szczecińskiej. Zadanie zostało ujęte w ustawie specjalnej z dnia 24 lipca 2015 r. o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych (tzw. specustawa przesyłowa; t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 273 z późn. zm.).

W dniach 24-26 kwietnia PSE zorganizują spotkania informacyjno-konsultacyjne w sprawie inwestycji. Będą miały one formę dyżurów eksperckich i będą przeznaczone dla mieszkańcom gmin i właścicieli nieruchomości, na których planowana jest realizacja inwestycji.

Spotkania dla mieszkańców Gminy Kołbaskowo:
Środa i czwartek, 24 i 25 kwietnia 2024 r., godz. 11:00-18:00
w sali konferencyjnej Hotelu Silver (Rondo Hermana Hakena, Szczecin)

Spotkanie dla mieszkańców Gminy Dobra:
Piątek, 26 kwietnia 2024 r., godz. 11:00-17:00
w Lila Park (Kościno 1a, 72-002 Dołuje)

Podczas dyżurów pracownicy PSE będą udzielać szczegółowych informacji na temat planowanego przebiegu linii. Omówią także dalsze etapy prac inwestycyjnych, w szczególności zaś zasady określania wynagrodzeń dla właścicieli za posadowienie instalacji przesyłowych na ich gruntach. Omówione zostaną również przepisy tzw. specustawy przesyłowej (Ustawy o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych), regulującej zasady realizacji inwestycji polegających na budowie linii najwyższych napięć.

Więcej informacji o inwestycji: http://inwestycje.pse.pl/liniakrajnikglinki

Kontakt w sprawie inwestycji:
liniakrajnikglinki@pse.pl
tel: +48 61 861 16 35 (pon.-pt. 11:00-14:00)

Spotkanie dla mieszkańców Gminy Dobra w sprawie inwestycji:

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama