Zaloguj się | Rejestracja

Wiosenne wierszowanie w przedszkolu w Mierzynie

poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r., godz. 17:54  |  Wersja do druku

W Przedszkolu Publicznym nr 1 w Mierzynie odbył się konkurs recytatorski "Wiosenne wierszowanie". Dzieci prezentowały dowolne utwory literackie. Występy były urozmaicone odpowiednimi strojami i rekwizytami, powiązanymi z prezentowanymi dziełami.Konkurs recytatorski "Wiosenne wierszowanie", który odbył się 9 kwietnia, skierowany był do dzieci z publicznych przedszkoli nr 1 i nr 2 w Mierzynie. Miał on na celu kształtowanie wrażliwości literackiej, wspieranie kompetencji twórczych dzieci, poszerzanie słownictwa oraz naukę zdrowej rywalizacji.

W celu zachęcenia dzieci do występów najmłodsze przedszkolaki z grupy "Niebieskie Hipopotamy" wykonały dwie piosenki o tematyce wiosennej.

Podczas występów na scenie dzieci wspaniale zaprezentowały się w bardziej i mniej znanych utworach literackich. Można było wysłuchać m.in.: "Wiosennego czarodzieja", "Kwokę", "Niezapominajki" czy "Koncert Szpaka" i "Przyszła Pani Wiosna". Przedszkolaki dzielnie pokonały tremę i świetnie poradziły sobie z pamięciowym opanowaniem tekstu.

Publiczność z zaciekawieniem wysłuchała i obejrzała występy młodych artystów, doceniając ich niezwykły talent i zaangażowanie.

W konkursie wzięły udział przedszkolaki w wieku 3-6 lat z Przedszkola Publicznego nr 1 oraz Przedszkola Publicznego nr 2 w Mierzynie. Do konkursu przystąpiło 44 uczestników ze wszystkich grup wiekowych.

W skład komisji oceniającej występy weszły Dominika Ambicka, Wioletta Sas-Szymańska oraz Iwona Sondej-Pawlak, które ogłosiły następujący werdykt:

I miejsce grupy 3-4-laktów - Maria Dilc, wiersz "Jestem duża" Doroty Gellner
II miejsce grupy 3-4-laktów - Weronika Wojdak, wiersz "Bocian i żaba" Sary Segal
III miejsce grupy 3-4-laktów - Ignacy Wróbel, wiersz "Kiedy przyjdzie wiosna"

I miejsce grupy 5-7-laktów - Bianca Burda, wiersz "Okulary" Juliana Tuwima
II miejsce grupy 5-7-laktów - Gabriela Kosińska, wiersz "Walizka" Joanny Gratkowskiej
III miejsce grupy 5-7-laktów - Zofia Bujak, wiersz "Na straganie" Jana Brzechwy

Wśród pozostałych uczestników wręczono nagrodę specjalną od Małgorzaty Makowskiej, starszego wizytatora Kuratorium Oświaty w Szczecinie:

Grupa 3-4-laktów - Nikodem Kozłowski, Julian Tuwim "Idzie Grześ przez wieś"
Grupa 6-7-laktów - Alicja Kwiatkowska, Jan Brzechwa "Kaczka Dziwaczka"

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.

"Gratulujemy odwagi wystąpienia przed liczną publicznością oraz niewątpliwego talentu recytatorskiego. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do występów oraz sponsorom za współpracę" - dziękują organizatorki konkursu: Justyna Pacześ, Karolina Domagała, Marlena Dussel i Magda Radomska.

Patronami i sponsorami konkursu byli: Rzecznik Praw Dziecka w Warszawie, Gmina Dobra, Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Stacja Paliw Faraon w Szczecinie, Rada Rodziców.

Źródło: Przedszkola Publiczne nr 1 w Mierzynie

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama