Zaloguj się | Rejestracja

"Aktywna Szkoła" w gminie Dobra

środa, 17 kwietnia 2024 r., godz. 06:57  |  Wersja do druku

Publiczną Szkołę Podstawową im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie odwiedził minister sportu i turystyki Sławomir Nitras. Wizyta związana była z promocją nowego, rządowego programu "Aktywna Szkoła"."Aktywna Szkoła" to nowy program Ministerstwa Sportu i Turystyki, który pozwoli na efektywne wykorzystanie przyszkolnych obiektów sportowych przez dzieci, młodzież, a także całe rodziny. Szkoły mogą liczyć na dotację w kwocie 25 tys. złotych na sprzęt sportowy i stuprocentowe sfinansowanie wynagrodzeń trenerów, instruktorów i nauczycieli wychowania fizycznego, którzy będą prowadzili zajęcia z młodzieżą, zarówno w weekendy jak i popołudniami.

W związku z promocją nowego programu Publiczną Szkołę Podstawową im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie odwiedził minister sportu i turystyki Sławomir Nitras.

"Jestem dzisiaj w Mierzynie, dlatego że Gmina Dobra przystąpiła do programu "Aktywna Szkoła". Bardzo się cieszę, że już ponad 40 gmin w województwie zachodniopomorskim i siedem powiatów dołączyło do naszego projektu, w tym Powiat Policki" - mówił minister Sławomir Nitras.

W konferencji, która odbyła się przy boisku szkoły w Mierzynie, wzięła też udział Joanna Napiwodzka, wicestarosta Powiatu Polickiego.

"Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkie gminy z województwa zachodniopomorskiego do programu "Aktywna Szkoła". Otwórzmy boiska, sale sportowe dla młodzieży po zajęciach lekcyjnych. W Szczecinie obiekty sportowe miasto wciąż w weekendy zamyka. Tak być nie może. Jestem już po rozmowie z prezydentem Piotrem Krzystkiem i radnymi miejskimi. Zaapelowałem do nich, by włączyli gminę w inicjatywę otwarcia tych miejsc. Myślę, że pozytywnie na niego odpowiedzą" - mówił minister.

Do końca roku Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy na cele programu "Aktywna Szkoła" 335 mln złotych. Samorządy mogą składać wnioski o dofinansowanie do 19 kwietnia.

Źródło: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama