Zaloguj się | Rejestracja

Budowa dróg za Stokrotką w Bezrzeczu

wtorek, 09 kwietnia 2024 r., godz. 16:35  |  Wersja do druku

Gmina Dobra ogłosiła przetarg na budowę dróg na osiedlu za Stokrotką w Bezrzeczu. Firmy zainteresowane realizacją inwestycji, na którą gmina otrzymała prawie 8 mln złotych dofinansowania, mogą zgłaszać swoje oferty do 19 kwietnia.W lutym 2021 r. została podpisana umowa na opracowanie dokumentacji technicznej budowy dróg wraz chodnikami i oświetleniem położonych w miejscowości Bezrzecze - na osiedlu za Stokrotką. Przedmiotem umowy było również sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji robót. W trakcie opracowywania dokumentacji Gmina Dobra ogłosiła także konsultacje społeczne, aby przedstawić mieszkańcom opracowaną koncepcję.

Po przygotowaniu dokumentacji gmina rozpoczęła starania w celu pozyskania środków na budowę dróg. W październiku 2023 r. opublikowano listę inwestycji, które uzyskają dofinansowanie w ramach VIII edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Gmina Dobra otrzymała prawie 8 mln złotych na realizację inwestycji w Bezrzeczu.

Pod koniec marca gmina ogłosiła przetarg na budowę ulic: Miętowej, Berberysowej, Kminkowej i Bukszpanowej. W ramach inwestycji powstaną układ pieszo-jezdny ze zjazdami indywidualnymi do każdej z działek i miejscami postojowymi, sieci kanalizacji deszczowej i elektroenergetyczna oświetlenia drogowego, a także kanał technologiczny.

Firmy zainteresowane realizacją inwestycji mogą zgłaszać swoje oferty do 19 kwietnia 2024 r. Drogi mają zostać wybudowane w ciągu 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama