Zaloguj się | Rejestracja

Dzień Świętego Patryka w szkole w Dołujach

poniedziałek, 25 marca 2024 r., godz. 11:38  |  Wersja do druku

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dołujach hucznie świętowali Dzień Św. Patryka. Obchody irlandzkiego święta były elementem kształcenia kulturowego w ramach nauki angielskiego.Dzień Świętego Patryka to święto narodowe i religijne w Irlandii. Dzięki hucznym, zielonym tradycjom jest znane i obchodzone na całym świecie. W ciągu dnia przez Dublin przechodzą parady i odbywają się festiwale. Na ulicach można spotkać skrzaty i nie tylko. Im bardziej kreatywne przebrania, tym lepiej. Wszystko na cześć świętego Patryka - patrona Irlandii. Święty zasłużył się tym, że nawrócił mieszkańców kraju na chrześcijaństwo. Robił to przy pomocy trójlistnej koniczyny, która do dziś jest symbolem święta.

Podczas obchodów Dnia Świętego Patryka w Publicznej Szkole Podstawowej w Dołujach nie zabrakło kolorowych dekoracji, fotobudki, piniat, gier terenowych i konkursów plastycznych dla najmłodszych. Całość poprzedziły lekcje tematyczne.

Rodzice uczniów przygotowali kiermasz ciast i galaretek. Słodkości cieszyły się ogromną popularnością.

Zobaczcie zdjęcia z obchodów Dnia Świętego Patryka

Za organizację dnia odpowiedzialni byli nauczyciele języka angielskiego we współpracy z gronem pedagogicznym Publicznej Szkoły Podstawowej w Dołujach.

Fot.: Małgorzata Siemińska

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama