Zaloguj się | Rejestracja

Projekt modernizacji drogi z Dobrej do Stolca

poniedziałek, 18 marca 2024 r., godz. 09:30  |  Wersja do druku

Starostwo Powiatowe w Policach podpisało umowę na wykonanie projektu przebudowy nawierzchni drogi powiatowej nr 3907Z pomiędzy miejscowościami Dobra i Stolec. Inwestycja ma być realizowana etapami.Stan nawierzchni drogi powiatowej Dobra - Stolec od wielu lat niepokoi mieszkańców. Liczne dziury i przełomy są dużym utrudnieniem dla osób, które codziennie korzystają z tej drogi dojeżdżając do pracy lub domu. Mieszkańcy wielokrotnie interweniowali w tej sprawie w starostwie w Policach.

Powiat Policki postanowił zlecić opracowanie projektu modernizacji drogi z Dobrej do Stolca. Zakres projektu budowlanego obejmuje przebudowę nawierzchni 6 odcinków drogi o łącznej długości ok. 9 km, odtworzenie lub oczyszczenie i udrożnienie istniejących rowów, regulację poboczy, tak by zapewniały prawidłowy spływ wody, spełniając jednocześnie obowiązujące przepisy techniczno-budowlane dotyczące dróg publicznych oraz zaprojektowanie oznakowania poziomego i oznakowania pionowego. Wartość zamówienia wynosi 92.127 zł, a termin wykonania dokumentacji to 21 czerwca 2024 r.

Z racji wysokich kosztów przebudowa drogi zostanie podzielona na etapy.

"Starostwo będzie poszukiwać środków na realizację tej inwestycji. Będziemy starać się o dofinansowanie" - informuje Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Dróg Publicznych w Starostwie Powiatowym w Policach.

W Starostwie Powiatowym w Policach trwają też przygotowania do kolejnych dwóch inwestycji: remontu drogi powiatowej z Mierzyna do Stobna (droga zostanie zmodernizowana na odcinku od ul. Osiedle Pod Lipami do miejscowości Stobno) i modernizacji odcinka z Wołczkowa do Dobrej.

Powiat Policki podpisał też umowę na wykonanie projektu zakładającego budowę dwóch peronów autobusowych, chodnika i przejścia dla pieszych wraz z doświetleniem przy osiedlu Ostoja w Grzepnicy. W planach jest również wyczekiwana przez mieszkańców modernizacja odcinka drogi powiatowej Dobra - Lubieszyn, na które powiat otrzyma ponad 10 mln zł w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. W tym roku ma zostać podpisana umowa na realizację inwestycji.

Ogłoszono też przetargi na wykonanie projektów budowlanych dotyczących przebudowy dróg powiatowych na odcinku Buk - Łęgi oraz w miejscowości Sławoszewo.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Policach

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama