Zaloguj się | Rejestracja

Zbiórka dużych odpadów w gminie Dobra

piątek, 15 marca 2024 r., godz. 08:41  |  Wersja do druku

W sobotę, 6 kwietnia 2024 r. w gminie Dobra rozpocznie się odbiór odpadów wielkogabarytowych. Duże odpady będą odbierane bezpośrednio sprzed nieruchomości.Od 2023 roku w gminie Dobra odpady wielkogabarytowe, z wyłączeniem sprzętu elektrycznego i elektronicznego, opon, odpadów budowlanych i poremontowych, odbierane są raz w roku w miesiącach kwiecień - maj bezpośrednio sprzed nieruchomości. Do każdej z nieruchomości zostanie dostarczony harmonogram w formie ulotek z podziałem na poszczególne ulice, tak aby każdy mieszkaniec miał możliwość wcześniejszego przygotowania gabarytów do odbioru. Harmonogram został także opublikowany na stronie www.dobraszczecinska.pl oraz udostępniony w aplikacji BLISKO.

Odbiór gabarytów rozpocznie się 6 kwietnia. Najpierw duże odpady zostaną odebrane z miejscowości Łęgi, Rzędziny, Stolec oraz z części Bezrzecza, Dobrej, Redlicy i Wołczkowa. Później odpady wielkogabarytowe będą odbierane z kolejnych miejscowości i ulic, aż do 16 maja.

Harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych:

Łęgi - 6.04.2024
Rzędziny -6.04.2024
Stolec - 6.04.2024
Buk - 9.04.2024
Grzepnica - 9.04.2024
Płochocin - 9.04.2024
Sławoszewo - 9.04.2024
Wąwelnica - 9.04.2024
Kościno - 10.05.2024
Lubieszyn - 10.05.2024
Skarbimierzyce - 10.05.2024
Bezrzecze - zobacz tutaj
Dobra - zobacz tutaj
Dołuje -zobacz tutaj
Mierzyn - zobacz tutaj
Redlica - zobacz tutaj
Wołczkowo - zobacz tutaj

Tzw. gabaryty to odpady komunalne powstające w naszych domach, które ze względu na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych kontenerach na śmieci. Zaliczamy do nich m.in.: stoły, krzesła, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, pierzyny, rowery, zabawki dużych rozmiarów, walizki, itp.

Zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Dobra, właściciel nieruchomości może wystawić przed posesję odpady wielkogabarytowe nie wcześniej niż dzień przed ich planowanym odbiorem, w sposób nieutrudniający ruchu drogowego. Odpady będą odbierane od godz. 6:00. W przypadku nieodebrania części wystawionych odpadów, z uwagi na ich odmienny charakter, właściciel nieruchomości zobowiązany jest uprzątnąć pozostawione śmieci i zagospodarować je zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Należy pamiętać, że zużyty i kompletny sprzęt elektryczny i elektroniczny nie będzie odbierany sprzed nieruchomości. Tego rodzaju odpady właściciel nieruchomości zamieszkałej będzie musiał dostarczyć samodzielnie do Gminnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Dobrej. Punkt otwarty jest w poniedziałki w godz. 9:00 - 17:00 oraz od wtorku do soboty w godz. 8:00 - 16:00. Podczas zbiórki nie będą również odbierane opony.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama