Zaloguj się | Rejestracja

Trwa remont ulicy Długiej w Mierzynie

poniedziałek, 11 marca 2024 r., godz. 19:49  |  Wersja do druku

Trwa remont nawierzchni ulicy Długiej za restauracją Nord w Mierzynie. Gmina Dobra zdobyła dofinansowanie na realizację inwestycji.5 października 2023 r. Gmina Dobra ogłosiła przetarg na wykonanie remontu nawierzchni ulicy Długiej, za restauracją Nord w Mierzynie. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma STRABAG Sp. z o.o., która wyceniła prace na 2,55 mln złotych.

Droga będzie zmodernizowana na odcinku od ul. Lubieszyńskiej do ul. Prostej. W zakres prac wchodzą m.in. rozbiórka istniejącej nawierzchni jezdni, korytowanie wraz z dogęszczeniem podłoża, roboty ziemne, ułożenie nawierzchni bitumicznej na jezdni wraz z podbudową, ułożenie nawierzchni z kostki betonowej na zjazdach, wymiana uszkodzonych krawężników, regulacja wysokościowa włazów studni i wpustów deszczowych, wykonanie poboczy, odtworzenie oznakowania poziomego i pionowego, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zmiana stałej organizacji ruchu polegająca na uzupełnieniu oznakowania pionowego i poziomego.

Wykonawca zerwał już starą nawierzchnię z ulicy Długiej. Obecnie trwają prace w rejonie skrzyżowania z ulicą Wąską. Prace budowlane mają potrwać pół roku.

Gmina Dobra zdobyła dofinansowanie na realizację remontu ulicy Długiej. Wsparcie wynosi 1.338.103,63 złotych i pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Gmina Dobra otrzymała też 4,2 mln złotych wsparcia na budowę ulicy Morenowej w Mierzynie. Środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama