Zaloguj się | Rejestracja

Morsy z LZS Dobra posprzątały las

wtorek, 25 października 2022 r., godz. 08:18  |  Wersja do druku

W miniony weekend Klub Morsów Dobrawianie z LZS Dobra posprzątał las w okolicy Łęgów. Zebrano mnóstwo śmieci, w tym opony, butelki i puszki.W niedzielę, 23 października członkowie Klubu Morsów Dobrawianie z LZS Dobra postanowili przed zimną kąpielą posprzątać las w okolicy miejscowości Łęgi. Akcję wsparła restauracja McDonald's z Lubieszyna, która dostarczyła kamizelki, rękawiczki i specjalne chwytaki na śmieci. Sprzątanie wspierała też firma TENZI.

"Trochę tego było. Do lasu na grzyby chodzimy z dwoma koszami - jeden na grzyby, drugi na śmieci. Kto zgadnie, który kosz pełniejszy?" - mówił po akcji prezes Koła LZS Dobra Cezary Magda.

"Jeśli idziemy na grzyby i zabieramy ze sobą piwo czy inne napoje, to jaki problem zabrać ze sobą pustą butelkę czy puszkę? Dlaczego ludzie nie myślą i zaśmiecają las?" - pytała jedna z uczestniczek akcji.

Morsy z Dobrej zebrały kilka worków śmieci, które po segregacji trafią do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Dobrej. Udało się też zebrać małą torbę grzybów, z których przyrządzona zostanie pyszna zupa.

Klub Morsów Dobrawianie z LZS Dobra posprzątał las w okolicy Łęgów:


Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama