Zaloguj się | Rejestracja

Spływ kajakowy na Drawie z LZS Dobra

środa, 27 lipca 2022 r., godz. 06:36  |  Wersja do druku

W poniedziałek, 25 lipca rozpoczął się spływ kajakowy na Drawie z LZS Dobra. To już 13 edycja tego turystycznego wydarzenia. W tym roku w spływie bierze udział ponad 60 członków koła z gminy Dobra."Turniej badmintona, siatkówka i oczywiście tradycyjnie spływy kajakowe. Takie atrakcje czekają nas na XIII Spływie Kajakowym z LZS Dobra. Jak co roku miejscem zbiórki jest Przystań Wodniacka Stanica PTTK w Drawnie. Pogoda na razie jest bardzo łaskawa dla kajakarzy" - relacjonuje Cezary Magda, prezes Koła LZS w Dobrej.

Kajakarze pokonują fragmenty rzek Drawieńskiego Parku Narodowego i mają okazję podziwiać piękno fauny i flory tego uroczego miejsca. Pierwszego dnia spływu płynęli rzeką Korytnicą na odcinku ok. 15 km. W tym miejscu rzeka leniwie wije się wśród łąk i lasów, a na rozlewiskach można podziwiać różnorodność wodnego ptactwa oraz urokliwe wiejskie krajobrazy.

Drugiego i trzeciego dnia spływu kajakarze z gminy Dobra popłyną z Drawna do Bogdanki oraz z Bogdanki do rezerwatu przyrody Brzezina. Łącznie podczas spływu pokonają ponad 50 km. Dzięki wzajemnej pomocy i dobrej współpracy kajakarze bez problemu pokonują naturalne przeszkody na rzece i z uśmiechami na twarzach wracają do przystani, gdzie czeka na nich pyszna i sycąca obiadokolacja.

"Piękna pogoda zachęca wszystkich do brania udziału w licznych grach i zabawach sportowych, które zapełniają wolny czas między spływami. Chociaż pierwszego dnia kilku uczestników kończyło spływ w zmoczonym ubraniu, nikt nie narzeka i wszyscy doskonale się bawią" - mówi Cezary Magda.

Spływ zakończy się w piątek 29 lipca.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama