Zaloguj się | Rejestracja

Uchwała krajobrazowa - zadbajmy o wspólną przestrzeń

piątek, 22 lipca 2022 r., godz. 09:48  |  Wersja do druku

Od 2020 roku na terenie gminy Dobra obowiązuje tzw. uchwała krajobrazowa w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane.Obecnie na terenie gminy Dobra prowadzone są kontrole mające na celu weryfikację zgodności z uchwałą krajobrazową. W przypadku stwierdzenia faktu naruszenia uchwały należy dostosować nośniki reklamowe do zasad i warunków określonych w przepisach. Niedostosowanie się będzie skutkować wszczęciem postępowania administracyjnego i w konsekwencji karą pieniężną.

"Proszę wszystkich mieszkańców gminy Dobra o dostosowanie się do zasad i warunków określonych w uchwale i usunięcia wszystkich banerów reklamowych, tablic reklamowych z ogrodzeń oraz banerów reklamowych z elewacji budynków" - apeluje Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Treść uchwały dostępna jest na stronie Urzędu Gminy Dobra - kliknij tutaj.

W uchwale wskazano także, w jaki sposób przedsiębiorcy mogą informować o prowadzonej działalności w formie np. szyldu czy tablicy reklamowej.

"Zadbajmy wszyscy o naszą wspólną przestrzeń publiczną i otaczający nas krajobraz" - podkreśla Wójt Gminy Dobra.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama