Zaloguj się | Rejestracja

Trwa przebudowa ul. Zgodnej w Mierzynie

czwartek, 07 lipca 2022 r., godz. 18:47  |  Wersja do druku

Trwają prace budowlane związane z przebudową ul. Zgodnej w Mierzynie. Inwestycja powinna zakończyć się do połowy października 2022 r.Na początku listopada 2021 r. Urząd Gminy Dobra ogłosił przetarg na przebudowę odcinka ulicy Zgodnej, od skrzyżowania z ul. Welecką do ul. Komercyjnej. Droga będzie miała nawierzchnię asfaltową. Wybudowana zostanie też sieć kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej. Przy drodze powstanie chodnik.

Przetarg wygrała firma MDB Sp. z o.o., która wyceniła realizację inwestycji na kwotę 6.679.997,16 zł.

W ramach inwestycji wykonane zostaną:
• przebudowa odcinka ulicy Zgodnej w Mierzynie obejmująca zakres o łącznej długości 705,50 m, istniejącej jezdni do szerokości 5,0 m wraz z budową jednostronnego chodnika,
• budowa i przebudowa zjazdów indywidualnych, publicznych oraz skrzyżowań z drogami publicznymi i wewnętrznymi,
• budowa kanalizacji deszczowej z przykanalikami,
• budowa kanalizacji sanitarnej z przykanalikami,
• budowa wodociągu z przyłączami,
• wycinka drzew wraz z wykonaniem nasadzeń zastępczych,
• przebudowa kabla elektroenergetycznego, kabla telekomunikacyjnego oraz przestawienia istniejących słupów solarnych do nowej lokalizacji.

W związku z prowadzonymi pracami w dniach od 11 do 24 lipca nie będzie można korzystać z parkingu przy cmentarzu w Mierzynie. Wyłączony z ruchu zostanie odcinek drogi prowadzący do cmentarza.

Gmina Dobra otrzymała 3,22 mln zł dofinansowania na przebudowę drogi. 3 grudnia 2021 r. Wójt Gminy Dobra Teresa Dera i skarbnik Jolanta Jankowska podpisały z Wojewodą Zachodniopomorskim Zbigniewem Boguckim umowę na dofinansowanie inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Dzięki przebudowie ul. Zgodnej mieszkańcy zyskają alternatywny dojazd do osiedli zlokalizowanych przy ul. Tytusa i Ozdobnej oraz do ul. Łukasińskiego.

Planowany termin zakończenia prac budowlanych to 16 października 2022 r.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama