Zaloguj się | Rejestracja

Festiwal Róż w gminie Dobra - relacja i ponad 150 zdjęć

poniedziałek, 13 czerwca 2022 r., godz. 10:13  |  Wersja do druku

Po 3-letniej przerwie do gminy Dobra powróciło święto kwiatów - Festiwal Róż. W niedzielę, 12 czerwca na terenie sportowo-rekreacyjnym Mierzynianka w Mierzynie odbyła się 8. edycja tej kolorowej imprezy. Wydarzenie zorganizowane na cześć pisarki i wielkiej miłośniczki ogrodów Elizabeth von Arnim przyciągnęło wielu mieszkańców gminy, Szczecina i całego regionu.Podczas VIII Polsko-Niemieckiego Festiwalu Róż, który rozpoczął się w samo południe, można było podziwiać piękne instalacje florystyczne przygotowane przez znakomitych florystów, obejrzeć wystawy malarskie, wziąć udział w kiermaszu książek, spróbować regionalnej kuchni oraz kupić ekologiczną żywność i sadzonki do ogrodu lub na balkon. Uczestnicy festiwalu mogli wziąć udział w warsztatach florystycznych, ogrodniczych i rękodzielniczych.

Mieszkańców powitali Sekretarz Gminy Dobra Rozalia Adamska. Skarbnik Jolanta Jankowska, koordynator projektu Izabela Dryjańska oraz Burmistrz Gminy Blankensee Stefan Müller. Festiwal rozpoczął się od Korowodu Królowej Róż, podczas którego można było podziwiać piękne, kwiatowe kreacje stylizowane na koniec XIX i początek XX wieku, w których wystąpili mieszkańcy i pracownicy Urzędu Gminy Dobra.

W trakcie święta kwiatów nie zabrakło pokazów florystycznych, które prezentowali Kasia Sikora, Marysia Sarnowska, Mariola Miklaszewska, Maja Felińska i Rafał Staszczyk.

Podczas festiwalu odbyły się koncerty zespołów Poza Czasem, BKK i M.A.K., Tymczasem oraz Joanny Sinkiewicz i Michała Wiśniewskiego. Odbył się też koncert laureatów Transgranicznego Festiwalu Piosenki Turystycznej i Ogniskowej. Uczestnicy festiwalu mogli też obejrzeć spektakl pt. "Róża" Grupy teatralnej TeART na Raz. Festiwal zakończył się o godz. 19:00.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z festiwalu, którą prezentujemy poniżej.

VIII Polsko-Niemiecki Festiwal Róż finansowany był ze środków Unii Europejskiej, w ramach Funduszu Małych Projektów programu Interreg VA.

VIII Polsko-Niemiecki Festiwal Róż - 12 czerwca 2022 r.:


Festiwal Róż w gminie Dobra - 12 czerwca 2022 r.:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama