Zaloguj się | Rejestracja

Drugi Rodzinny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra

środa, 08 czerwca 2022 r., godz. 10:35  |  Wersja do druku

W sobotę, 11 czerwca odbędzie się Drugi Rodzinny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra organizowany przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnotę Samorządową Gminy Dobra, we współpracy z organizacjami pozarządowymi z terenu gminy Dobra. Rozpoczęcie i zakończenie rajdu zaplanowano na terenie rekreacyjnym Mierzynianka w Mierzynie.



Uczestnicy rajdu w spokojnym tempie pokonają dystans około 30 kilometrów po urokliwych zakątkach gminy Dobra. Rowerzyści odwiedzą m.in. takie miejscowości jak Skarbimierzyce, Dołuje, Wąwelnica, Dobra, Buk, Łęgi, Wołczkowo i Bezrzecze. Dla chętnych organizatorzy przewidzieli dodatkowe 10 kilometrów po ścieżce rowerowej Łęgi - Stolec. Przejazd rowerzystów tradycyjnie zabezpieczą policjanci z Mierzyna, Polic i Szczecina, za co organizatorzy gorąco dziękują.

Po pokonaniu połowy planowanego dystansu zaplanowany jest dłuższy postój połączony z poczęstunkiem w miejscowości Buk. Dzięki gościnności Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z placu zabaw oraz świetlicy w Buku. Wolontariusze poprowadzą zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży uczestniczących w wydarzeniu.

Zobacz trasę rajdu

Na organizację rajdu Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskała dotację z budżetu Gminy Dobra w ramach tzw. małej dotacji, a Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra - dotację z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Dzięki pozyskanym środkom uczestnicy wydarzenia otrzymają pamiątkowe medale, kamizelki rowerowe oraz odblaski. Z pozyskanych funduszy zakupione zostaną także nagrody dla uczestników konkursów oraz zostanie przygotowany poczęstunek na placu zabaw w Buku.

Organizatorzy dziękują samorządom za wsparcie tej inicjatywy.

Wydarzenie adresowane jest do całych rodzin, w tym dzieci, które ukończyły 8 rok życia. Uczestnictwo dzieci dozwolone wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Organizatorzy wymagają od uczestników rajdu obowiązkowej jazdy w kaskach.

Zgodnie z ustawą z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami organizatorzy proszą o wcześniejszy kontakt osoby zainteresowane drogą mailową na adres klub@gryfus.szczecin.pl lub telefonicznie na numer 514-099-029.

Udział w rajdzie wymaga wcześniejszej rejestracji - link do strony wydarzenia

Drugi Rodziny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra:

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama