Zaloguj się | Rejestracja

Usuwanie azbestu w gminie Dobra

poniedziałek, 30 maja 2022 r., godz. 14:22  |  Wersja do druku

Gmina Dobra od wielu lat realizuje program usuwania wyrobów zawierających azbest. W tym roku wpłynęło osiem wniosków mieszkańców. Wg wstępnych szacunków masa wyrobów przeznaczonych do usunięcia wyniesie około 20 ton.31 marca 2022 r. zakończył się coroczny nabór wniosków na dofinansowanie działań związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest. O pomoc mogły się ubiegać osoby fizyczne, posiadające tytuł prawny do nieruchomości na terenie gminy Dobra, a także wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie i przedstawiciele kościoła.

W ramach realizacji wniosków gmina planuje pokryć w całości koszty związane z demontażem, transportem i unieszkodliwieniem pokryć dachowych z eternitu oraz usunięciem materiałów zawierających azbest składowanych na posesjach. Prace polegające na demontażu i zbiórce wyrobów azbestowych zostaną przeprowadzone w okresie letnim przez firmę wybraną w trybie zapytania ofertowego.

W trakcie naboru wpłynęło osiem wniosków mieszkańców, z czego dwa dotyczyły wyrobów zawierających azbest składowanych na posesjach, a sześć pokryć dachowych z eternitu przeznaczonych do demontażu. Według wstępnych szacunków masa wyrobów przeznaczonych do usunięcia wyniesie około 20 ton.

Po ukończeniu prac, jak co roku od września zostanie przeprowadzony kolejny nabór wniosków o dofinansowanie działań mających na celu dalsze usuwanie wyrobów zawierających azbest w 2023 r. Szczegółowe informacje na temat działań gminy oraz szkodliwości wyrobów zawierających azbest znajdują się w Programie usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy Dobra na lata 2020-2032 przyjętym Uchwałą Nr XXI/287/2021 Rady Gminy Dobra z dnia 25 lutego 2021 r.

Więcej informacji o azbeście i możliwości pozyskania środków finansowych na działania związane z jego usuwaniem można znaleźć na stronach internetowych Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Państwowej Inspekcji Pracy.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama