Zaloguj się | Rejestracja

Nowe stowarzyszenie w gminie Dobra

poniedziałek, 23 maja 2022 r., godz. 07:22  |  Wersja do druku

W gminie Dobra powstało nowe stowarzyszenie - Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra. W sobotę na terenie rekreacyjnym Mierzynianka w Mierzynie odbył się briefing, podczas którego założyciele stowarzyszenia opowiedzieli dziennikarzom o swoich celach i najbliższych planach.Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra zostało założone na początku kwietnia 2022 r. Jego założycielami są m.in. radni gminy Dobra: Paweł Malinowski, Magdalena Zagrodzka, Ewa Głowacka, Monika Duziak-Kowalska, Katarzyna Ciurzyńska i Janusz Zarzycki. Oficjalnym przedstawicielem stowarzyszenia został radny Paweł Malinowski.

Celem stowarzyszenia jest integracja i aktywizacja mieszkańców gminy Dobra.

"Staramy się budować społeczeństwo obywatelskie, żeby każdy mieszkaniec naszej gminy czuł się częścią tej gminy i czuł ma realny wpływ na to co się dzieje w tej społeczności. Dlatego postanowiliśmy połączyć siły trzech klubów Rady Gminy Dobra" - mówił radny Paweł Malinowski.

Jednym z celów nowego stowarzyszenia jest przywrócenie funduszu sołeckiego.

"Fundusz sołecki jest siłą napędową wielu gmin i pozwala budować społeczeństwo obywatelskie" - wyjaśniał radny Malinowski.

Założyciele Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra chcą wspólnie zachęcać mieszkańców do zaangażowania się w życie społeczne i samorządowe w naszej gminie, a jako radni przedstawiać swoje propozycje pod głosowania Rady Gminy Dobra.

"Zapraszamy do kontaktu z nami, zapraszamy do aktywnego włączenia się w nasze działania, robimy na rzecz gminy bardzo wiele. Gmina się bardzo rozwija, potrzebujemy różnych inicjatyw, sportowych, społecznych, dla dzieci i starszych" - mówiła radna Magdalena Zagrodzka.

Kilka dni wcześniej Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra podpisała umowę na dotację z Programu Społecznik na realizację dwóch wydarzeń: VII Mierzyńskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego i Drugiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego po Gminie Dobra.

"Na początku czerwca odbędzie Drugi Rodzinny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra, później 26 czerwca VII Mierzyński Rajd Rowerowy" - mówił Paweł Malinowski.

Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra będzie aktywnie współpracować z innymi stowarzyszeniami na terenie gminy Dobra.

Briefing Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra - 21 maja 2022 r.:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama