Zaloguj się | Rejestracja

Zawody strażackie w Boock z udziałem OSP Dobra

środa, 18 maja 2022 r., godz. 08:01  |  Wersja do druku

W sobotę, 14 maja w niemieckiej miejscowości Boock, niedaleko Blankensee, odbyły się zawody z okazji Dnia Straży Pożarnej. W zawodach wzięli udział strażacy z niemieckich jednostek Feuerwehr oraz na specjalne zaproszenie jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobrej.Zawody w niemieckiej miejscowości Boock odbyły się z okazji Dnia Straży Pożarnej. Jednostki biorące udział w wydarzeniu wspólnie przeszły na teren boiska sportowego, gdzie rozpoczęły się zmagania strażaków.

"Po raz 16 spotykamy się na Międzygminnych Zawodach Straży Pożarnej. Tym razem spotykamy się w Boock ponieważ tutejsza jednostka straży pożarnej obchodzi swoje 100-lecie" - mówił Stefan Müller, burmistrz gminy Blankensee.

Gminę Dobra reprezentowała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobrej. Nasi strażacy wzięli udział w 2 konkurencjach. Pierwsza polegała na szybkim zamontowaniu węży strażackich do pompy, przebiegnięciu całego boiska i strąceniu cegłówki za pomocą strumienia wody. W drugiej konkurencji należało wykazać się prawidłowym wiązaniem węzłów strażackich, w tym węzła ratowniczego.

Zawody trwały do godz. 13:00. Wzięły w nich udział również młodzieżowe drużyny strażackie. Organizatorzy przygotowali też dla uczestników poczęstunek - strażacką grochówkę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i relacji wideo z zawodów.

Zawody strażackie w Boock:


Zawody strażackie w Boock - 14 maja 2022 r.:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama