Zaloguj się | Rejestracja

Program Społecznik w gminie Dobra

wtorek, 17 maja 2022 r., godz. 14:08  |  Wersja do druku

Marszałek województwa Olgierd Geblewicz spotkał się ze stowarzyszeniami i społecznikami z gminy Dobra, którzy planują działania w ramach Programu Społecznik. Na terenie rekreacyjnym Mierzynianka w Mierzynie podpisano umowy dotacyjne na realizację społecznych wydarzeń."Społecznik" to ceniony i popularny na Pomorzu Zachodnim program wsparcia dla organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych, które chcą działać razem na rzecz swojej małej ojczyzny. Dzięki przyznawanym od 2017 roku dotacjom udało się w województwie zachodniopomorskim zrealizować ponad 3,1 tys. inicjatyw.

"Nazwa Programu Społecznik przy zapowiedzi różnych wydarzeń i akcji w regionie to gwarancja, że zostały one przygotowane przez lokalne organizacje pozarządowe, przez mieszkańców dla mieszkańców danej miejscowości. Wśród tegorocznych propozycji znajdziemy projekty zaangażowane społecznie, ale i zachęcające do wspólnego spędzania wolnego czasu. Serdecznie zachęcam do udziału w zaplanowanych rajdach, spotkaniach i warsztatach" - mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

We wtorek, 17 maja na terenie rekreacyjnym Mierzynianka w Mierzynie marszałek Olgierd Geblewicz rozmawiał z przedstawicielami organizacji pozarządowych na temat zaplanowanych działań. Podpisano umowy dotacyjne. Na spotkaniach obecni byli m.in. członkowie Stowarzyszenia Mi-Gracja, Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, Stowarzyszenia "Dobra Platforma" czy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn.

Część tegorocznych projektów, które otrzymały wsparcie w Programie Społecznik dotyczyć będzie działań pomocowych i integracyjnych na rzecz uchodźców. Przedsięwzięcia te przy ocenie wniosków otrzymały dodatkowe punkty, podobnie jak działania młodzieżowe i proekologiczne.

Stowarzyszenie Mi‐Gracja dotację z programu w wysokości 5 tys. zł przeznaczy działania dla dzieci i młodzieży, które znalazły się schronienie przed wojną w Szczecinie i okolicznych miejscowościach. Organizacja zaplanowała warsztaty pn. "Harmonizacja". Mają one stanowić wsparcie w procesie adaptacji społeczno‐emocjonalnej najmłodszych obywateli Ukrainy. Spotkania odbędą się w ogrodzie INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury.

Inny pomysł na integrację ma Koło Gospodyń Wiejskich w Mierzynie, które zorganizuje polsko-ukraińskie warsztaty kulinarne. Zwieńczeniem projektu będzie wydanie dwujęzycznej książki kulinarnej. Natomiast Stowarzyszenie "Dobra Platforma" zaprosi dzieci z Polski i Ukrainy do udziału w warsztatach kwiatowych. Zaplanowano w sumie cztery takie spotkania. Integracją zajmie się także Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn. Planuje rodzinne wydarzenie w plenerze pn. "Integracja sąsiedzka dzieci".

W tegorocznej edycji Programu Społecznik nie zabraknie także projektów sportowych i promujących turystykę rowerową. Zadba o to m.in. Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra. Ze wsparciem marszałkowskiego programu odbędzie się: Drugi Rodzinny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra, VII Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy (trasa 15 km), Ultra Gryfus Kids 202, VII Rodzinny Rajd Rowerowy "Do rezerwatu Świdwie z Gryfusem" (Szczecin i powiat policki).

Ciekawie zapowiada się też projekt "Dobre Lato Filmowe". Wieczorne seanse filmowe odbędą się latem w Wołczkowie, Dołujach i Stolcu.

Na tegoroczne działania w Programie Społecznik zostanie przeznaczona kwota 3 mln zł z budżetu województwa. Dofinansowane projekty będą realizowane od maja do końca roku, po podpisaniu przez organizacje umów. Koordynacją Programu Społecznik 2022 - 2024 zajmuje się Biuro ds. organizacji pozarządowych Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Operatorem Programu Społecznik jest Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama