Zaloguj się | Rejestracja

Wyniesione przejścia dla pieszych w Mierzynie

czwartek, 05 maja 2022 r., godz. 09:34  |  Wersja do druku

Gmina Dobra stara się o dofinansowanie budowy wyniesionych przejść dla pieszych w okolicy szkoły podstawowej w Mierzynie. Podobne przejścia znajdują się na ul. Topolowej, a niedawno wybudowano wyniesione przejście przy terenie rekreacyjnym Mierzynianka.Gmina Dobra złożyła wniosek o dofinansowanie budowy wyniesionych przejść dla pieszych w Mierzynie w ramach programu Bezpieczny Pieszy. Wyniesione przejścia miałyby powstać na ul. Weleckiej w pobliżu Przedszkola Publicznego nr 2 oraz na ul. Kolorowej przy skrzyżowaniu z ul. Długą. Z tych przejść codziennie korzystają dzieci uczące się w szkole podstawowej przy ul. Kolorowej w Mierzynie.

W ramach programu Bezpieczny Pieszy gmina stara się też o zakup symulatora jazdy rowerem w warunkach miejskich, urządzeń do kontroli czasu reakcji oraz symulatora przejścia dla pieszych dla szkół i przedszkoli na terenie gminy Dobra.

Na przełomie marca i kwietnia na zlecenie Gminy Dobra wybudowano wyniesione przejście dla pieszych na ul. Nasiennej przy terenie rekreacyjnym Mierzynianka (na zdjęciu).

Wyniesione przejścia uspokajają ruch, zmuszając kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Aby bezpiecznie przejechać przez takie przejście, konieczne jest zredukowanie prędkości. Dzięki temu poprawia się bezpieczeństwo pieszych, którzy zyskują dodatkowy czas na przekroczenie jezdni.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama