Zaloguj się | Rejestracja

Dofinansowanie przebudowy ul. Piaskowej w Wołczkowie

środa, 27 kwietnia 2022 r., godz. 09:01  |  Wersja do druku

Gmina Dobra otrzyma 2 mln zł dofinansowania na przebudowę ulicy Piaskowej w Wołczkowie. Realizacją inwestycji zainteresowanych jest 5 firm. Trwa analiza złożonych ofert.W marcu Urząd Gminy Dobra ogłosił drugi przetarg na przebudowę ulicy Piaskowej w Wołczkowie wraz z infrastrukturą oraz przebudową istniejącego rowu melioracyjnego. Poprzedni przetarg z grudnia 2021 r. został unieważniony. Inwestycję w Wołczkowie chce obecnie zrealizować 5 firm:

Tauber Polska Sp. z o.o. - 14.499.869,40 zł
Namron Sp. z o. o. - 14.756.976,66 zł
ELBUD Szczecin Sp. z o.o. - 17.800.000,35 zł
Przedsiębiorstwo Inżynierii Środowiska EkoWodrol Sp. z o.o. - 15.552.390,60 zł
MDB Sp. z o.o. - 10.751.114,00 zł

Kwota jaką gmina planuje przeznaczyć na realizację zamówienia wynosi: 14.828.967 zł. Urzędnicy analizują teraz złożone oferty.

Gmina Dobra otrzymała też 2.029.323 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na realizację inwestycji.

Prace będą polegały na budowie nowej nawierzchni wraz z jednostronnym chodnikiem na ul. Piaskowej w Wołczkowie, od skrzyżowania z ul. Lipową do skrzyżowania z ul. Agawy. Odcinek przebudowanej drogi będzie liczył ponad 900 metrów. Wybudowane zostaną też zjazdy do przyległych posesji i skrzyżowania z innymi drogami.

W ramach inwestycji powstanie także pierwszy etap odcinka kanalizacji deszczowej połączony z przebudową istniejącego rowu melioracyjnego, od ul. Zielonej do skrzyżowania ul. Siewnej z Piaskową. Wybudowane zostaną kolektory i kanały deszczowe wraz z przykanalikami.

Termin realizacji inwestycji wynosi 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama