Zaloguj się | Rejestracja

Piękna Zachodniopomorska Wieś 2022

wtorek, 19 kwietnia 2022 r., godz. 10:27  |  Wersja do druku

Zachwycająca krajobrazem, ładem przestrzennym i architektonicznym. Jej mieszkańcy dbają o środowisko, a także tworzą aktywną i zintegrowaną społeczność lokalną. Takich wsi na Pomorzu Zachodnim jest wiele. Te najlepsze mają szanse na nagrodę w konkursie marszałka Piękna Zachodniopomorska Wieś 2022.Do najpiękniejszej wsi na Pomorzu Zachodnim trafi aż 40 tys. złotych. Dla jej społeczności to olbrzymie wsparcie finansowe, które pozwoli na zrealizowanie marzeń i inwestycji często do tej pory odkładanych na bliżej nieznaną przyszłość. Za zajęcie drugiego miejsce będzie przysługiwać nagroda w wysokości 30 tys. zł, a ostatnie miejsce na podium to 20 tys. zł. W ramach konkursu wręczone będzie także jedno wyróżnienie, a do nagrodzonej tym tytułem wisi powędruje 10 tys. zł. Łączna pula środków w konkursie wynosi 100 tys. zł.

Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać do 13 maja 2022 roku na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Poszczególne sołectwa zgłaszają gminy, z zastrzeżeniem że jedna gmina może wskazać maksymalnie dwa sołectwa.

Poprzednia edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Spośród kilkudziesięciu wniosków kapituła konkursowa wybrała cztery. Pierwsze miejsce w 2021 r. zdobyło sołectwo Objezierze (gm. Krzęcin), na drugiej pozycji znalazło się sołectwo Rogowo (gm. Stargard), a ostatnie miejsce na podium zajęło sołectwo Dargomyśl (gm. Dębno). Wyróżnienie natomiast trafiło do sołectwa Krzęcin (gm. Krzęcin). Docenione zostały w nich m.in. przemiany zachodzące w ciągu ostatnich lat oraz duży stopień zaangażowania lokalnych społeczności.

W 2018 roku w gronie 10 najpiękniejszych wsi Pomorza Zachodniego znalazło się Wołczkowo w gminie Dobra.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie konkursu.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama