Zaloguj się | Rejestracja

Autobusowa rewolucja w gminie Dobra

piątek, 29 kwietnia 2022 r., godz. 09:55  |  Wersja do druku

Majówka przywita pasażerów z gminy Dobra nową siecią linii autobusowych. Wprowadzone zmiany są efektem wniosków mieszkańców i konsultacji społecznych przeprowadzonych przez Urząd Gminy Dobra.1 maja 2022 r. zmienią się trasy i numery linii autobusowych kursujących na terenie gminy Dobra. Na większości wprowadzony zostanie cykliczny, łatwy do zapamiętania rozkład jazdy, co ułatwi planowanie podróży i przesiadki. Każda linia autobusowa posiadać będzie połączenie ze szczecińskimi tramwajami w jednym z punktów przesiadkowych:

• Głębokie (linie 221 i 227)
• Krzekowo (linie 222, 225 i 227)
• Wernyhory (linie 222, 225 i 227)
• Gumieńce (linie 223, 224 i 226)

Dzięki temu mieszkańcy gminy Dobra sprawnie dotrą m.in. do centrum Szczecina, unikając zatorów drogowych i opłat za parkowanie.

Linia 221: Głębokie - Sławoszewo (dawna linia 121)

Linia 221 to nowe wcielenie dotychczasowej linii 121. Jej trasa przebiegać będzie od pętli autobusowo-tramwajowej "Głębokie" (przystanek linii tramwajowych 9 i 12 oraz autobusowych 51, 103 i 106) przez ulicę Kupczyka, Wołczkowo, Dobrą i Grzepnicę do Sławoszewa. Nie będzie już kursów skróconych do Grzepnicy. W dni powszednie autobusy odjeżdżać będą co 30 minut w godzinach szczytu i co 60 minut w pozostałym okresie. W weekendy obowiązywać będzie częstotliwość co 60-120 minut.

Linia 222: Kościno - Łukasińskiego Ogrody - Mierzyn Szkoła (dawniej 122)

Autobusy linii 222 od pętli w Kościnie do ulicy Szkolnej w Bezrzeczu kursować będą trasą dotychczasowej linii 122. Ich bieg nie skończy się jednak w Bezrzeczu - autobusy pojadą ulicami Modrą i Koralową do Krzekowa, gdzie możliwa będzie przesiadka na linie tramwajowe 5 i 7. Dalej trasa przebiegać będzie ulicami Klonowica i Wernyhory (połączenie z liniami 5, 7, 53, 60, 75 i 80) i następnie przez ulicę Łukasińskiego do pętli "Łukasińskiego Ogrody". W dni nauki w szkołach niektóre kursy będą wydłużone przez ulicę Nasienną w Mierzynie do pętli "Mierzyn Szkoła". Autobusy we wszystkie dni tygodnia będą kursować co 60 minut.

Linia 223: Gumieńce - Dobra Rondo - Stolec (dawna linia 123)

Linia 223 początek trasy będzie miała na pętli autobusowo-tramwajowej "Gumieńce", zapewniając połączenie z liniami tramwajowymi 8 i 10, a także autobusowymi 88 i 244. Autobusy pojadą przez Mierzyn, Skarbimierzyce i Dołuje do ronda w Lubieszynie. Na rondzie pojazdy będą zawracać i dalej pojadą przez ulicę Graniczną do ronda w Dobrej. Tam rozpocznie się nowy odcinek trasy - komunikacja miejska wprowadzona zostanie na ulicę Sportową w Dobrej, gdzie utworzone zostaną nowe przystanki:

• "Dobra Sportowa" na żądanie - przy skrzyżowaniu z ulicą Szczecińską
• "Dobra Konwaliowa" na żądanie - przy skrzyżowaniu z ulicą Konwaliową

Ulicą Sportową autobusy dojadą do Buku, skąd trasa przebiegać będzie identycznie, jak trasa dotychczasowej linii 123 - do Stolca. We wszystkie dni tygodnia autobusy kursować będą co 60 minut, ale w dni powszednie poza godzinami szczytu oraz w weekendy przez cały dzień co drugi kurs będzie jechać na skróconej trasie Gumieńce - Dobra Rondo (a więc do Stolca dotrą co 120 minut). Dodatkowo niektóre kursy podjeżdżać będą do targowiska w Lubieszynie.

Linia 224: Gumieńce - Mierzyn Pod Lipami (dawna linia 124)

Linia 224 to przenumerowana dotychczasowa linia 124. Jej trasa nie ulegnie zmianie - od pętli "Gumieńce" (połączenie z liniami 8, 10, 88 i 244) przebiegać będą ulicami Welecką i Długą w Mierzynie do os. Pod Lipami. Powrót odbywać się będzie ulicami Zeusa, Lubieszyńską i Welecką. Autobusy będą kursować co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu oraz co 60 minut poza godzinami szczytu i w weekendy.

Linia 225: Klonowica Zajezdnia - Dobra Osiedle (dawna linia 105)

Również linia 225 kursować będzie na dobrze znanej pasażerom trasie - to przenumerowana dotychczasowa linia 105. Jej trasa przebiega od przystanku "Klonowica Zajezdnia" ulicami Wernyhory i Żołnierską (powrót przez ulicę Klonowica), dalej przez Szeroką, Modrą, Koralową, Bezrzecze, Wołczkowo i Dobrą do pętli "Dobra Osiedle". Na przystanku "Krzekowo" będzie można się przesiąść na linie tramwajowe 5 i 7, natomiast na przystanku "Klonowica Zajezdnia" na linie autobusowe 53, 60, 75 i 80. Autobusy będą kursować co ok. 15 minut w dni powszednie w godzinach szczytu, co 30 minut poza godzinami szczytu i co 60 minut w weekendy.

Linia 226: Gumieńce - Lubieszyn Rondo - Lubieszyn Granica (dawniej 108)

Linia 226 to przenumerowana dotychczasowa linia 108. Jej trasa nie ulegnie zmianie i przebiegać będzie od pętli "Gumieńce" (połączenie z liniami 8, 10, 88 i 244) przez Mierzyn, Skarbimierzyce i Dołuje do pętli "Lubieszyn Rondo", z wybranymi kursami wydłużonymi do pętli "Lubieszyn Granica". Dodatkowo niektóre autobusy podjadą pod targowisko w Lubieszynie. Kursy wykonywane będą co 20-40 minut w dni powszednie w godzinach szczytu oraz co 60 minut poza godzinami szczytu i w weekendy.

Linia 227: Głębokie - Łukasińskiego Ogrody - Mierzyn Szkoła (dawniej 74)

Linia 227 zapewni mieszkańcom gminy Dobra dodatkowe połączenie z węzłem przesiadkowym "Głębokie" (linie tramwajowe 9 i 12 oraz autobusowe 51, 103 i 106). Od Głębokiego autobusy kursować będą przez ulicę Kupczyka i Wołczkowo (ulica Słoneczna) do Bezrzecza i dalej zgodnie z trasą dotychczasowej linii 74 do pętli "Łukasińskiego Ogrody". Na Krzekowie możliwa będzie przesiadka na linie tramwajowe 5 i 7, a na przystanku "Klonowica Zajezdnia" na linie autobusowe 53, 60, 75 i 80. W dni nauki w szkołach wybrane kursy będą wydłużone przez ulicę Nasienną w Mierzynie do pętli "Mierzyn Szkoła". We wszystkie dni tygodnia autobusy kursować będą co 60 minut.

Linia 535: Klonowica Zajezdnia - Stolec

Trasa linii nocnej 535 zostanie częściowo zmieniona - autobusy nie będą już obsługiwać przystanków "Dobra Osiedle". W zamian skierowane zostaną przez ulicę Sportową w Dobrej. Uruchomione zostaną nowe przystanki, wspólne z linią 223: "Dobra Sportowa", "Dobra Konwaliowa" i "Łęgi Zachodnia". Liczba kursów nie ulegnie zmianie.

Częstotliwość kursowania autobusów

Sprawdź szczegółowe rozkłady jazdy - ZDiTM Szczecin

Zasady korzystania z biletów okresowych na jedną linię do końca ich okresu ważności:

1. Pasażerowie posiadający bilety okresowe na linię 74 uprawnieni są do korzystania z linii 227 i z wszystkich innych linii na odcinkach pokrywających się z trasą linii 227.
2. Pasażerowie posiadający bilety okresowe na linię 105 uprawnieni są do korzystania z linii 225 i z wszystkich innych linii na odcinkach pokrywających się z trasą linii 225.
3. Pasażerowie posiadający bilety okresowe na linię 108 uprawnieni są do korzystania z linii 226 i z wszystkich innych linii na odcinkach pokrywających się z trasą linii 226.
4. Pasażerowie posiadający bilety okresowe na linię 121 uprawnieni są do korzystania z linii 221 i z wszystkich innych linii na odcinkach pokrywających się z trasą linii 221.
5. Pasażerowie posiadający bilety okresowe na linię 122 uprawnieni są do korzystania z linii 222 na całej trasie, a także z wszystkich innych linii na odcinkach pokrywających się z trasą dotychczasowej linii 122 i nowej linii 222.
6. Pasażerowie posiadający bilety okresowe na linię 123 uprawnieni są do korzystania z linii 223 na całej trasie, a także z wszystkich innych linii na odcinkach pokrywających się z trasą dotychczasowej linii 123 i nowej linii 223.
7. Pasażerowie posiadający bilety okresowe na linię 124 uprawnieni są do korzystania z linii 224 i z wszystkich innych linii na odcinkach pokrywających się z trasą linii 224.

Źródło: UG Dobra, ZDiTM Szczecin

Autobusowa rewolucja w gminie Dobra:


Nowa siec komunikacji dziennej na terenie gminy Dobra od 1 maja 2022 r.:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama