Zaloguj się | Rejestracja

Wybory sołtysa w Bezrzeczu - 25 kwietnia

poniedziałek, 11 kwietnia 2022 r., godz. 14:27  |  Wersja do druku

W poniedziałek, 25 kwietnia odbędzie się zebranie mieszkańców sołectwa Bezrzecze, podczas którego wybrany zostanie nowy sołtys. Uprawnieni do głosowania mieszkańcy powinni zabrać ze sobą dowody osobiste.Zebranie wyborcze odbędzie się 25 kwietnia o godz. 18:00 w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej przy ul. Górnej 3 w Bezrzeczu.

Porządek zebrania:
1. Otwarcie obrad.
2. Stwierdzenie quorum (w przypadku braku quorum wyznacza się dodatkowy termin zebrania - 25 kwietnia 2022 r. godz. 18:30, następnie przystępuje się do realizacji dalszych punktów porządku obrad).
3. Przyjęcie porządku zebrania.
4. Wybór przewodniczącego zebrania.
5. Powołanie komisji skrutacyjnej do przeprowadzenia wyborów Sołtysa.
6. Zgłaszanie kandydatów na Sołtysa.
7. Przeprowadzenie głosowania tajnego na Sołtysa.
8. Ogłoszenie wyników wyborów.
9. Wolne wnioski.

Uprawnieni do głosowania mieszkańcy sołectwa Bezrzecze powinni zabrać ze sobą dowody osobiste.

W przypadku braku quorum w podanym wyżej terminie, zebranie odbędzie się pół godziny później - to jest o godz. 18:30 bez względu na liczbę mieszkańców obecnych na zebraniu (podstawa prawna: § 8 ust. 6 i 7 Statutu Sołectwa stanowiącego załącznik nr 1 do uchwały Nr III/33/2019 Rady Gminy Dobra z dnia 21 lutego 2019r.).

Zorganizowanie zebrania wyborczego jest możliwe dzięki rozporządzeniu Rady Ministrów z 25 lutego 2022 r., które znosi m.in. limity dotyczące zgromadzeń.

W czerwcu 2020 r. dotychczasowy sołtys Tomasz Czubara zrezygnował ze stanowiska, co było związane m.in. z przeprowadzką sołtysa z Bezrzecza do Dobrej. Wybór nowego sołtysa wymagał zorganizowania zebrania wiejskiego, co uniemożliwiały obowiązujące przepisy związane z epidemią koronawirusa.

W 2021 r. Gmina Dobra zwróciła się z zapytaniem do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Policach o wskazanie warunków sanitarnych, jakie należy spełnić przy organizacji wyborów nowego sołtysa. W odpowiedzi Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Policach mgr inż. Anna Janczura poinformowała, że zgodnie z obowiązującymi przepisami możliwe jest zorganizowanie zebrania wiejskiego, ale z ograniczeniem do 150 osób i zachowaniem odległości min. 1,5 metra od siebie.

Ponieważ Bezrzecze liczy ponad 5000 mieszkańców nie można było dokładnie stwierdzić ile osób będzie chciało wziąć udział w wyborach nowego sołtysa. Z tego powodu nie można było zorganizować zebrania dla mieszkańców.

Ograniczenia dotyczące limitu osób podczas zgromadzeń obowiązywały do końca lutego 2022 r. Rozporządzenie Rady Ministrów z 25 lutego zniosło obowiązujące ograniczenia i Urząd Gminy Dobra mógł zorganizować zebranie wiejskie zgodnie z przepisami.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama