Zaloguj się | Rejestracja

Wybory sołtysa w Bezrzeczu

sobota, 02 kwietnia 2022 r., godz. 11:21  |  Wersja do druku

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z 25 lutego 2022 r. znoszącym m.in. limity dotyczące zgromadzeń, Urząd Gminy Dobra planuje zorganizować zebranie wiejskie w Bezrzeczu, podczas którego wybrany zostanie nowy sołtys Bezrzecza.W czerwcu 2020 r. dotychczasowy sołtys Tomasz Czubara zrezygnował ze stanowiska, co było związane m.in. z przeprowadzką sołtysa z Bezrzecza do Dobrej. Wybór nowego sołtysa wymagał zorganizowania zebrania wiejskiego, co uniemożliwiały obowiązujące przepisy związane z epidemią koronawirusa.

W 2021 r. Gmina Dobra zwróciła się z zapytaniem do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Policach o wskazanie warunków sanitarnych, jakie należy spełnić przy organizacji wyborów nowego sołtysa. W odpowiedzi Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Policach mgr inż. Anna Janczura poinformowała, że zgodnie z obowiązującymi przepisami możliwe jest zorganizowanie zebrania wiejskiego, ale z ograniczeniem do 150 osób i zachowaniem odległości min. 1,5 metra od siebie.

Ponieważ Bezrzecze liczy ponad 5000 mieszkańców nie można było dokładnie stwierdzić ile osób będzie chciało wziąć udział w wyborach nowego sołtysa. Z tego powodu nie można było zorganizować zebrania dla mieszkańców.

Ograniczenia dotyczące limitu osób podczas zgromadzeń obowiązywały do końca lutego 2022 r. Rozporządzenie Rady Ministrów z 25 lutego zniosło obowiązujące ograniczenia i Urząd Gminy Dobra może już zorganizować zebranie wiejskie zgodnie z przepisami.

Wkrótce mieszkańcy poznają termin zebrania i wyborów nowego sołtysa Bezrzecza.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama