Zaloguj się | Rejestracja

Dostępność Orlika w Bezrzeczu

piątek, 01 kwietnia 2022 r., godz. 09:54  |  Wersja do druku

Znaczna ilość treningów organizowanych przez szkółki i kluby piłkarskie na terenie Orlika w Bezrzeczu spowodowała, że w godzinach popołudniowych mieszkańcy Bezrzecza mieli problem ze znalezieniem wolnego terminu na nowym boisku. Sytuacja jednak uległa zmianie.Podczas marcowej sesji Rady Gminy Dobra radna Katarzyna Ciurzyńska poruszyła temat dostępności boiska Orlik w Bezrzeczu. Znaczna ilość treningów organizowanych przez szkółki i kluby piłkarskie spowodowała, że w godzinach popołudniowych mieszkańcy Bezrzecza mieli problem ze znalezieniem wolnego terminu na nowym boisku. Z dniem 1 kwietnia sytuacja uległa jednak zmianie i problem z wolnymi terminami nie powinien już się pojawić.

Do 31 marca na terenie Orlika w Bezrzeczu obowiązywał jesienno-zimowy harmonogram treningów. Od 1 kwietnia kluby wracają na swoje trawiaste boiska i na Orliku przy ul. Górnej nie powinno już być problemu z rozegraniem towarzyskich meczów wśród starszych i młodszych mieszkańców Bezrzecza, którzy na co dzień nie trenują w szkółkach piłkarskich.

Harmonogram treningów na Orliku w Bezrzeczu
- obowiązujący od 1 kwietnia 2022 r.

Poniedziałek
19:00 - 20:30 Amatorska Drużyna Bezrzecze
20:30 - 21:30 GKS Mierzyn

Wtorek
17:30 - 20:30 LZS Bezrzecze
20:30 - 21:30 2 Brygada Zmechanizowana

Środa
17:00 - 19:00 GKS Mapa
20:30 - 21:30 GKS Mierzyn

Czwartek
17:30 - 19:00 LZS Bezrzecze
19:00 - 20:30 Amatorska Drużyna Seniorów
20:30 - 21:30 GKS Mierzyn

Piątek
brak zaplanowanych treningów

Sobota
10:45 - 12:15 LZS Bezrzecze
12:30 - 14:00 GKS Mapa

W pozostałych godzinach boisko jest dostępne dla mieszkańców.

"Powyższe kluby są w trakcie ustalania nowego harmonogramu treningów i do końca przyszłego tygodnia poinformują, które terminy zwalniają w związku z przejściem na boiska trawiaste. Ustalając nowy harmonogram będziemy się starać, żeby mieszkańcy Bezrzecza mieli możliwie jak największą dostępność boiska dla swoich potrzeb" - informuje kierownik Wydziału ds. Obywatelskich Urzędu Gminy Dobra Małgorzata Chmielewska.

Warto też dodać, że największą liczbę głosów mieszkańców (335) w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra zdobył projekt inwestycyjny związany z budową zaplecza socjalnego dla terenu sportowo-rekreacyjnego i boiska Orlik w Bezrzeczu. Inicjatorami pomysłu byli Stowarzyszenie Nasze Bezrzecze, LZS Bezrzecze oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu.

Inwestycja polega na budowie zaplecza socjalnego wraz z szatniami, pomieszczeniem administracyjnym, poczekalnią dla opiekunów i nauczycieli oraz sanitariatami. Obiekt ma być przystosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. Teren sportowo-rekreacyjny cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców i grup sportowych, dlatego niezbędne jest zapewnienie podstawowych warunków sanitarnych i socjalnych dla korzystających.

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama