Zaloguj się | Rejestracja

Klara z Dobrej zwyciężyła w konkursie plastycznym

wtorek, 29 marca 2022 r., godz. 11:18  |  Wersja do druku

Praca plastyczna Klary Chomiuk, uczennicy 4. klasy w Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrej, została nagrodzona w ogólnopolskim konkursie "Co lubię? Sport lubię!". Organizatorem konkursu, na który nadesłano ponad 1600 prac z całego kraju, był Polski Komitet Olimpijski.Ponad 1600 prac z prawie 500 szkół podstawowych z całej Polski przesłano na konkurs plastyczny zorganizowany przez Polski Komitet Olimpijski. Połączenie tematyki sportu i sztuki spotkało się z ogromnym zainteresowaniem uczniów.

Na zainteresowanie konkursem wpłynęły m.in. niedawne XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie oraz przygotowania do Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Vuokatti (Finlandia), w którym pod koniec marca wezmą udział młodzi, polscy sportowcy. Sport i sztuka od zawsze stanowiły dla bardzo wielu ludzi atrakcyjną i bezpieczną przestrzeń do wyrażania siebie i samospełnienia.

Zadaniem uczniów z klas IV-VIII było przygotowanie prac stanowiących plastyczno-literacką odpowiedź na pytanie "Co czuję, gdy uprawiam sport?". Nietuzinkowe graficzne interpretacje wraz z pisemnymi wypowiedziami wzniosły konkurs na wysoki poziom. Uczniowie otworzyli świat swoich zmysłów i różnorodnych emocji, nadali im kształt i kolor, ubrali je w słowa. Ruch i towarzyszące mu uczucia utrwalone zostały w pięknych obrazach i dobrej literaturze - podkreślało jury podczas obrad.

"Nadesłane prace zaskoczyły mnie swoją różnorodnością. O wyborze decydowała oryginalność, walory artystyczne, a przede wszystkim entuzjazm, który w tych pracach jest obecny. Emocje związane ze sportem, aktywnością fizyczną wyłaniały się nie tylko w warstwie plastycznej, ale też w opisach dołączonych do pracy lub będących integralną częścią stworzonego dzieła. Piękne refleksje dzieci, często poetyczne, ujęły szczerością i często oryginalną formą wyrazu" - mówi Magdalena Limbach, graficzka i członkini jury.

Jedną z nagrodzonych prac był rysunek wykonany pastelami olejnymi autorstwa Klary Chomiuk, uczennicy 4. klasy w Publicznej Szkole Podstawowej im. K.I. Gałczyńskiego w Dobrej.

"Szczęście naszej Klarci było ogromne, jak zobaczyła siebie na liście zwycięzców. O rozpierającej dumie rodziców nie wspomnę. Teraz m.in. jej praca wisi do końca kwietnia na wystawie w sali północnej Centrum Olimpijskiego w Warszawie" - mówi szczęśliwa mama Klary Monika Chomiuk, radna Gminy Dobra.

Fundatorem nagród w konkursie było Ferrero Polska Commercial sp. z o. o.

Gratulujemy Klarze i wszystkim uczestnikom konkursu.

Źródło: Polski Komitet Olimpijski

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama