Zaloguj się | Rejestracja

Ruszyły remonty dróg w gminie Dobra

wtorek, 29 marca 2022 r., godz. 06:55  |  Wersja do druku

Rozpoczęły się doraźne remonty dróg w gminie Dobra. Zasypano już dziury i wyrównano tymczasową nawierzchnię na kilku ulicach m.in. w Mierzynie, Dołujach i Dobrej. Za chwilę powinien też zostać rozstrzygnięty główny przetarg na remont nawierzchni dróg gminnych w 2022 r.Każdego roku po zakończeniu sezonu zimowego wiele dróg na terenie gminy Dobra jest w złym stanie. Dziury, wyrwy, koleiny utrudniają życie kierowcom.

W marcu ruszyły doraźne remonty najbardziej zniszczonych dróg. Zasypano dziury i wyrównano tymczasową nawierzchnię m.in. na ul. Komercyjnej, Morenowej, Brzozowej i Akacjowej w Mierzynie, Żurawiej w Kościnie i na ulicach w Dobrej.

W lutym Urząd Gminy Dobra ogłosił też przetarg na remont nawierzchni dróg gminnych w 2022 r. Realizacją remontów zainteresowane były dwie firmy: Usługi Sprzętem Budowlanym Jacek Ksel i KML Sp. z o.o. Obie firmy zaproponowały kwoty powyżej sumy, którą gmina planowała przeznaczyć na realizację zamówienia. Z tego powodu na marcowej sesji Wójt Gminy Dobra zaproponowała zwiększenie kwoty na remonty gminnych dróg. Jeśli radni wyrażą zgodę, to przetarg zostanie rozstrzygnięty.

Remonty będą obejmować zniszczone drogi o różnej nawierzchni m.in. asfaltowej, z kostki betonowej, z płyt, gruntowej. Termin remontów poszczególnych odcinków dróg będzie określony w protokole przekazania terenu i nie będzie dłuższy niż 30 dni.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama