Zaloguj się | Rejestracja

Nowe placówki oświatowe w gminie Dobra

piątek, 01 października 2021 r., godz. 11:22  |  Wersja do druku

Wójt Gminy Dobra Teresa Dera przekazała dyrektorom szkół plansze z koncepcjami graficznymi nowego budynku szkoły w Dołujach oraz przedszkola ze żłobkiem w Bezrzeczu. Plansze prezentujące nowe placówki oświatowe będzie można obejrzeć w szkołach podstawowych w Dołujach i Bezrzeczu.Plansze zostały przekazane 30 września podczas XXVI sesji Rady Gminy Dobra. Koncepcje graficzne nowych placówek oświatowych odebrali dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Dołujach Elżbieta Walczyk oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu Jarosław Poźniak.

"We wrześniu razem z projektantami zaprezentowaliśmy radom sołeckim w Dołujach i Bezrzeczu koncepcje graficzne nowych placówek dla dzieci. Teraz przekazujemy plansze dyrektorom szkół, żeby mogli rozwiesić je w szkołach, zapoznać z koncepcjami grono pedagogiczne, rodziców, a przede wszystkim dzieci" - mówiła Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

"Koncepcja jest wspaniała, zagospodarowanie terenu jest przepiękne i mamy nadzieję, że szybko przejdziemy do realizacji, żeby ten proces budowy był jak najkrótszy. Nie ukrywam, że robi nam się ciasno w budynku szkoły, dochodzi mnóstwo nowych dzieci. Wchodzimy już w dwuzmianowość. Chciałam podziękować pani wójt i całej radzie gminy za podjęcie tego przedsięwzięcia" - mówiła dyrektor PSP w Dołujach Elżbieta Walczyk.

"Dzieci w Bezrzeczu i Wołczkowie jest coraz więcej. Wypuszczamy dwie klasy 8, przyjmujemy cztery 1. Dwuzmianowość jest już u nas dawno i to, że utrzymujemy plan lekcji do 16:30 to jest cud. Dziękuję, że pani wójt i radni zareagowali na prośby mieszkańców. Myślę, że jeszcze za naszych kadencji powstanie nowe przedszkole i żłobek w Bezrzeczu" - mówił dyrektor PSP w Bezrzeczu Jarosław Poźniak.

Przedszkole z oddziałem żłobkowym w Bezrzeczu powstanie w bliskim sąsiedztwie Wołczkowa, na działce nr 69/11 w rejonie ulic Platynowej i Mahoniowej. Gmina Dobra pozyskała nieodpłatnie ten teren od Agencji Mienia Wojskowego z przeznaczeniem na budowę obiektu oświatowego. W nowym obiekcie zaplanowano cztery oddziały przedszkolne i jeden żłobkowy. Budynek będzie parterowy o powierzchni ok. 700 m kwadratowych. Znajdować się w nim będą m.in. 5 dużych sal, szatnia, kuchnia, pokój opiekunów, zaplecze socjalno-sanitarne, magazyny i wózkownia - więcej o inwestycji.

Nowy budynek szkoły podstawowej w Dołujach powstanie przy ulicy Pięknej. Jednocześnie będzie mogło przebywać w nim 350 dzieci. Budynek będzie 1-piętrowy o łącznej powierzchni prawie 4 tys. metrów kwadratowych. Przy szkole zaplanowano place zabaw dla dzieci, siłownię plenerową, ścieżkę zdrowia, stoły do ping-ponga i boisko wielofunkcyjne - więcej o inwestycji.

Gmina Dobra od lat inwestuje w infrastrukturę edukacyjną. W 2013 roku powstała nowa szkoła podstawowa w Mierzynie, w 2017 roku rozbudowano szkołę podstawową w Bezrzeczu, a w 2018 roku szkołę w Dobrej. Gmina wykonała też termomodernizację budynku i rozbudowała szatnię w szkole podstawowej w Rzędzinach.

Na uwagę zasługuje porównanie wydatków i dochodów z tytułu realizacji przez gminę zadań w zakresie oświaty. W 2021 r. Gmina Dobra otrzyma na ten cel 23.738.858,07 zł, w tym subwencja oświatowa 21.389.432 zł, a inne dotacje i wpływy 2.349.426,07 zł. Wydatki na zadania oświatowe tj. utrzymanie szkół, przedszkoli, punktów przedszkolnych, obsługa ekonomiczna i administracyjna, dotacje dla przedszkoli niepublicznych, świetlice szkolne, pomoc materialna dla uczniów, dokształcanie i doskonalenie nauczycieli, wpłata do budżetu państwa części subwencji tzw. janosikowe, zaplanowano w kwocie 43.685.866,37 zł, w tym 930.000 zł to wydatki na inwestycje w oświacie.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Przekazanie plansz z koncepcjami nowych placówek oświatowych:Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama