Zaloguj się | Rejestracja

Jakub z Mierzyna wicemistrzem Polski

środa, 29 września 2021 r., godz. 09:11  |  Wersja do druku

Jakub Guźlecki, uczeń VIII klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie, zdobył srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Windsurfingu. Zawody odbyły się na początku września w Giżycku. To kolejny wielki sukces młodego mieszkańca Mierzyna.Jakub Guźlecki to utalentowany uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie. Kuba pierwsze kroki stawiał na optymiście, jednak to deska windsurfingowa stała się jego najlepszym kompanem w żeglarskich zmaganiach. Trzy lata temu, podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Windsurfingu w Pucku, został wicemistrzem Polski w klasie BIC Techno 293. W zawodach wzięło udział kilkudziesięciu młodych windsurfingowców z całej Polski. Kilka miesięcy wcześniej, podczas majówki, Jakub wygrał regaty windsurfingowe w klasie BIC Techno podczas zgrupowania w Osieku na Jeziorze Kałębie. W zeszłym roku Jakub został laureatem Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina - zdobył Nagrodę Kota Umbriagi za sukcesy w młodzieżowym żeglarstwie regatowym w klasie BIC Techno 293, zdobycie tytułu mistrza Polski w Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Windsurfingu i wicemistrzostwa kraju Młodzików w klasie BIC Techno.

Jakub dwukrotnie wygrał też regaty żeglarskie, które odbyły się na początku maja i czerwca 2019 r. Uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie zdobył złote medale podczas Regat o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej oraz w trakcie międzynarodowych regat International Windsurfing Regatta - Kalisz 2019, które odbyły się na zalewie Szałe. Kuba triumfował też na regatach w Sopocie, Gdańsku i w Pucku.

Dwa lata temu pod koniec sierpnia w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Windsurfingu. Po trzech dniach zmagań tytuł Wicemistrza Polski powędrował w ręce Kuby.

W 2020 roku Jakub Guźlecki zdobył stypendium w ramach Akademii Talentów. To inicjatywa Fundacji Enea, której celem jest wspieranie rozwoju młodych talentów.

W tym roku Kuba zajął 4. miejsce (klasa Techno 293) w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się w połowie sierpnia na wodach Zatoki Puckiej. Trzy tygodnie później w Giżycku podczas Mistrzostw Polski Młodzików w klasie Techno 6.8 Jakub zdobył wicemistrzostwo Polski.

Jakub jest podopiecznym Centrum Żeglarskiego w Szczecinie i trenuje pod okiem Michała Maciaszczyka.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy Jakuba!

Wiatr od morza - TVP Szczecin:


Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama