Zaloguj się | Rejestracja

Automatyczne defibrylatory w gminie Dobra

czwartek, 09 września 2021 r., godz. 11:30  |  Wersja do druku

Zakończyły się prace związane z montażem zewnętrznych defibrylatorów na terenie gminy Dobra. Urządzenia ratujące życie zainstalowano na budynkach wszystkich 5 szkół podstawowych, przed wejściem do Komisariatu Policji w Mierzynie i na budynku filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Stolcu. Sieć automatycznych defibrylatorów zewnętrznych w gminie Dobra jest jednym z projektów Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra.Według opracowanej koncepcji sieć automatycznych defibrylatorów dostępnych dla mieszkańców oparta została w głównej mierze o szkoły publiczne, tak aby nie tylko służyły mieszkańcom, ale również mogły stanowić pomoc w nagłych zdarzeniach na terenie placówek oświatowych.

Urządzenia zostały rozmieszczone w następujących miejscach:

- Szkoła Podstawowa w Mierzynie
- Szkoła podstawowa w Bezrzeczu
- Szkoła Podstawowa w Dołujach
- Szkoła Podstawowa w Dobrej
- Szkoła Podstawowa w Rzędzinach
- Komisariat Policji w Mierzynie
- Gminne Centrum Kultury i Bibliotek filia w Stolcu

Mobilny defibrylator będzie również stanowił wyposażenie patrolu straży gminnej.

Zewnętrzne defibrylatory znajdują się w specjalnie do tego celu przystosowanych kapsułach, które posiadają moduł SMS. Po otwarciu kapsuł sygnał o tym fakcie jest przesyłany do odpowiednich służb.

Dalszym etapem tworzenia sieci automatycznych defibrylatorów będzie prowadzenie szkoleń z ich użycia, tak aby mieszkańcy i personel szkół czuli się pewnie w przypadku konieczności skorzystania z urządzeń.

Inwestycja jest realizowana ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra. Dotychczasowy koszt realizacji to 67.898,58 zł

Źródło: Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama