Zaloguj się | Rejestracja

Harcerska gra historyczna dla szkoły w Dobrej

środa, 08 września 2021 r., godz. 14:10  |  Wersja do druku

"4P - Poznaj, pokochaj Powiat Policki" - taki tytuł ma turystyczno-historyczna gra planszowa opracowana przez 1 Tanowską Drużynę Starszoharcerską Rarogi. Harcerze pod okiem swojej drużynowej, która jest przewodnikiem turystycznym, stworzyli innowacyjną grę zapoznającą z historią, przyrodą i ciekawostkami turystycznymi powiatu polickiego. Gra została przekazana do Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej.Gra "4P - Poznaj, pokochaj Powiat Policki" jest ogromna. Na planszy o wymiarach 2x1 m znajdują się różne pola, które nakazują wykonanie zadania lub udzielenie odpowiedzi na pytanie. W grze znajduje się ponad 100 pytań dotyczących regionu i ponad 60 zadań do wykonania. Na planszy znajdują się też pola z QR kodami, które przenoszą do harcerskiego youtuba, gdzie zamieszczone są filmy nakręcone w ramach akcji "Ocalić od zapomnienia", opowiadające o bardzo ciekawych miejscach w powiecie polickim oraz uczące jak zawiązać węzły żeglarskie - na takich polach można stanąć w okolicach Trzebieży.

W tworzeniu gry brał udział Aleksander Doba. Na planszy jest pole, na którym można spotkać się ze znanym podróżnikiem i popłynąć z nim kajakiem wzdłuż Odry.

"Chcielibyśmy, aby gra była dostępna w każdej placówce oświatowej, w każdej świetlicy wiejskiej i w wielu innych miejscach, ponieważ przybliża wszystkim mieszkańcom powiatu ich małą ojczyznę" - mówią harcerze z 1 Tanowskiej Drużyny Starszoharcerskiej Rarogi.

Harcerze przekazali 1 egzemplarz swojej gry dla gminy Dobra. Trafiła ona do Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej.

Gra powstała przy wsparciu Powiatu Polickiego.

Źródło: Hufiec Police ZHP

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama