Zaloguj się | Rejestracja

Polsko-niemiecki rajd rowerowy "Szlak Pogranicza"

wtorek, 07 września 2021 r., godz. 10:43  |  Wersja do druku

Polsko-niemiecki rajd rowerowy, którego trasa prowadzi przez malownicze tereny gmin Dobra i Blankensee, to jedna z najpopularniejszych imprez transgranicznych w naszym regionie. Rajd prowadzący przez urokliwe miejsca po obu stronach granicy przyciąga wielu mieszkańców sąsiadujących ze sobą gmin. Kolejna edycja odbędzie się już w sobotę, 11 września.Trasa rajdu liczy kilkanaście kilometrów i prowadzi przez tereny gmin Dobra i Blankensee. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 9:00 na terenie sportowo-rekreacyjnym przy ul. Sportowej w Dobrej. Start zaplanowano na godz. 9:30. Uczestnicy rajdu muszą posiadać przy sobie ważny dokument tożsamości z uwagi na poruszanie się po niemieckiej stronie granicy. Osoby małoletnie mogą wziąć udział w rajdzie pod opieką osób dorosłych i obowiązkowo muszą mieć kaski. Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Po zakończeniu rajdu na przejściu granicznym w Buku oraz Skwerze Pogranicznika zostanie zorganizowany piknik rodzinny z okazji 25-lecia współpracy Gmin Dobra i Blankense. Organizatorzy zapewniają koszulki, medale pamiątkowe, ubezpieczenie, opiekę medyczną i catering.

Na transgraniczne wydarzenie zapraszają Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Burmistrz Gminy Blankensee Stefan Müller.

Rajd rowerowy zostanie zorganizowany w ramach projektu "Szlak Pogranicza" dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

Szczegółowych informacji udziela koordynator projektu Izabela Dryjańska,
tel.: 91 441 05 41.

Serdecznie zapraszamy!

Polsko-niemiecki rajd rowerowy "Szlak Pogranicza":


Polsko-niemiecki rajd rowerowy "Szlak Pogranicza" (kliknij i powiększ):

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama